SON DAKİKA

Bölge Adliye Mahkemesi’ne yer aranıyor

Bölge Adliye Mahkemesi’ne yer aranıyor
A- A+

Bölge Adliye Mahkemesi’ne yer aranıyor

Kuruluşu tamamlanan ve Cumhuriyet Başsavcısı ataması da yapılan Malatya Bölge Adliye Mahkemesi’nin faaliyete başlayabilmesi için idari bina arayışı devam ediyor.

Malatya Bölge Adliye Mahkemesi’nin kuruluşuna ilişkin Adalet Bakanlığı kararı 10 Haziran 2022 tarihli  Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.  Ardından Batman Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Malatya Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı olarak atanmıştı.

Ekim 2022’de adli çalışmalara başlaması beklenen Malatya Bölge Adliye Mahkemesi ‘ne Malatya, Elazığ, Adıyaman ve Kahramanmaraş adliye bölgeleri bağlandı.

 Malatya Bölge Adliye Mahkemesi idari binası için Malatya Valiliği’nde istişare toplantısı yapıldı.

Malatya Bölge Adliye Mahkemesi için idari bina arayışı devam ediyor.

Malatya Bölge Adliye Mahkemesi idari binası için Malatya Valiliği’nde istişare toplantısı yapıldı.

Vali Vekili Kenan Eskin başkanlığında yapılan toplantıya AK Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı ve Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Müzeyyen Yıldırımoğlu, Malatya Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Ömer Mete, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay katıldı.

Toplantıda Malatya Bölge Adliye Mahkemesi için bazı binaların gündeme geldiği, teknik ve alt yapısı konusunda o binaların incelemeye alındığı, uygun görünmesi durumunda  Adalet Bakanlığı tarafından kiralanmasının gündeme geleceği kaydedildi.

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar