SON DAKİKA

Bu Haberin Başlığı Yok…Pes Artık

Malatya’nın sayılı zengin ailelerinden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın eşi Semra Çınar’a memuriyet kıyağı.

Bu Haberin Başlığı Yok…Pes Artık
A- A+

Malatya eski milletvekili Öznur Çalık’ın ekibinden olan ve onun desteği ile belediye üzerinden 90 kişinin Almanya’ya kaçırılması olayını kapsayan Gri Pasaport skandalı dahil birçok usulsüzlük olayını atlatan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın eşi Semra Çınar’ın istisnai kadro da memur yapıldığı ortaya çıktı.

Malatya’nın internet haber sitelerinden olan Kayisihaber.com’da Mahir Temur imzalı özel habere göre; Malatya’da en fazla iş yapan beton ve gaz beton üretim ve satış faaliyeti yürüten büyük aile şirketlerine sahip olan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın eşi Semra Çınar istisnai kadro ile memur yapıldı ve tayini Malatya Valiliğine çıkartıldı. 

Kayisihaber.com’da Mahir Temur imzalı özel haber de, “Daha önce hiçbir kamu kurumunda görev yapmayan Başkan Çınar’ın eşi Semra Çınar, önce Aksaray Valiliği Özel Kalem Müdürü oldu. Aksaray’a gitmeden aylardır Aksaray Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü yaptığı iddia edilen Semra Çınar, bir resmi yazıyla Malatya Valiliği’ne kaydırıldı.

Aksaray Vali Yardımcısı Şeyma Polat Balak imzalı resmi yazıda, “Valiliğimiz Özel Kalem Müdürü olarak görev yapmakta iken, 23.08.2023 tarihli Bakanlık Onayı ile Malatya Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğünde münhal bulunan 9. Dereceli VHKİ kadrosuna naklen atanan Semra ÇINAR, 31. 08. 2023 tarihinde Valiliğimizdeki görevinden ayrılmıştır” deniliyor.” şeklindeki bilgiler paylaşıldı.

Söz konusu haberin tüm detaylarına şu linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.kayisihaber.com/belediye-baskanindan-esine-memurluk-kiyagi/82292/

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

11 yorum yapılmış

 • Malatyalı (7 ay önce)
  Yurt dışına adam gönderirken hesap sormayan adelet anlayışı bunun da hesabını soramaz. Herşey unuruldu buda unutulacak
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Malayalı (7 ay önce)
  Kim kul hakkı yiyorsa,kim toprağın bir karışını peşkeş çekiyorsa,kim liyakatsizlik yapıyorsa,kim ki Rab bana hep bana doymuyorsa,aldğını en ağır hastalığın ilaç parası olsun.kefen parası olsun.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Seda (7 ay önce)
  Malatya valiliğinden de Yeşilyurt Belediyesine görevlendirme gönderin hemen. Yormayın hanımefendiyi lütfen
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Serdar (7 ay önce)
  Hanımefendiyi Malatya Valisi yapalım.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Salih (7 ay önce)
  Malatyalılar konteynerde kalırken, evsiz barksız dururken, Mehmet Çınar karısının memuriyeti peşinden koşturmuş. Helal olsun. Nasıl olsa Malatyalılar ak partiye sorgusuz sualsiz oy veriyor. Artık ayıbın bir değeri kalmadı.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Salih (7 ay önce)
  AK Parti Malatya'-da kontrolünü kaybetmiştir, yerel seçim istedikleri gibi olmayacak.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Seher (7 ay önce)
  Memuriyet yetmez, hemen derhal müdür yapılmalı.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Mustafa (7 ay önce)
  Cuma günleri camilerde belediye başkanları için para toplayalım, belki lazım olur.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Ramazan (7 ay önce)
  Yeşilyurt Belediye Başkanının eşi, eğer böyle bir şeye tenezzül ediyorsa yapacak bir şey yok. Teslim oluyoruz.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Ayşe (7 ay önce)
  Allah bu milletin hakkını tez zamanda sizden sorsun.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Abidin (7 ay önce)
  -Dicle kenarında bir kurt bir koyunu yese, allah adaleti gelir onu ömer'den benden sorar.- Bu sözü sürekli dile getirin, yetimin ve mazlumun hakkını gaspedin, yaptığınız usulsüzlüklerin hesabını dahi vermeyin, bir de bulunduğunuz siyasi teşkilatın bir adı da -ADALET- olsun! Yapılanlar doğru ise ihtiyacınız mı var böyle hülle abidik gubidik işlere? Nasıl yiyeceksiniz o maaşı? Millet evsiz, barksız, aç, faturasını, kirasını ödeyemiyor, iş bulamıyor, şunların yaptığına bakın. İnanmak güç. umarım doğru değildir.
  %100
  %0
  Yanıtla
Çok okunanlar