SON DAKİKA

Canbay, “Rant düzenini ortadan kaldıracağız”

Canbay, “Rant düzenini ortadan kaldıracağız”
A- A+

Canbay, “Rant düzenini ortadan kaldıracağız”

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay, “Gelir dağılımında adaleti sağlayarak, refahı yaygınlaştıracağız. Kamu ihaleleri başta olmak üzere, rant düzenini ortadan kaldıracağız. Hiç kimsenin kursağında, bir başkasının ekmeği olmasına müsaade etmeyeceğiz. Hiçbir vatandaşın kalbinde, haksızlığa uğradığı duygusunun yeşermesine izin vermeyeceğiz” dedi.

 

Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Canbay, partisinin “İnsanca Yaşam Manifestosunu” Malatyalılarla paylaştı.

 

Canbay “İnsanca Yaşam Manifestomuzu ilan ediyoruz. İktidara geldiğimizde, vatandaşlarımız tarafından yetkiyi aldığımızda; “Gardiyan değil garson devlet” anlayışıyla, devleti asli vazifesine uygun bir şekilde yöneteceğiz. Vatandaşını korkutan ve ezen devlet anlayışı yerine; güven veren ve kalkındıran bir devlet anlayışını hâkim kılacağız. Adil bir düzen inşa edeceğiz. Gelir dağılımında adaleti sağlayarak, refahı yaygınlaştıracağız. Kamu ihaleleri başta olmak üzere, rant düzenini ortadan kaldıracağız. Hiç kimsenin kursağında, bir başkasının ekmeği olmasına müsaade etmeyeceğiz. Hiçbir vatandaşın kalbinde, haksızlığa uğradığı duygusunun yeşermesine izin vermeyeceğiz. Yoksulluk ve yoksunluk düzenini ortadan kaldıracağız. En temel ihtiyaçların dahi karşılanamadığı, yalnızca hayatta kalmaya yeten bu yoksunluk düzenini değiştireceğiz. İnsanımızın yarınından endişe etmediği, çocukları için mutlu ve müreffeh bir yaşam sürebilme imkânına sahip olduğu bir ekonomi kuracağız. İnsanımızın mülksüzleşmesine sebep olarak, kendi ülkesine duyduğu aidiyet duygusunu zedeleyen ekonomi modelini değiştireceğiz. Eğlenmenin, sosyalleşmenin, kendini geliştirmenin, teknolojik imkânlara sahip olmanın lüks olmadığı bir Türkiye inşa edeceğiz. Yolsuzluk düzenini de ortadan kaldıracağız. Sadece milletimiz için çalışacak; devleti, ganimet gibi gören anlayışlara müsaade etmeyecek bir anayasal zemin hazırlayacağız. Türkiye’yi yasaklar ülkesi olmaktan kurtaracağız. Düşüncenin ve fikirlerin yasaklandığı güvenlikçi politikalara tevessül etmeyeceğiz. Toplantı, yürüyüş ve gösteri yapma hakkını “antidemokratik bir suç” olarak gören anlayışın tersine, demokrasinin temel parametreleri olarak yeniden normalleştireceğiz. Basın ve medya başta olmak üzere, her alandaki yasakçı anlayışa son vereceğiz.” İfadelerini kaydetti.

Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Canbay, partisinin “İnsanca Yaşam Manifestosunu” Malatyalılarla paylaştı.

Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Canbay şunları söyledi, “Sadakati değil, yalnızca liyakat ve ehliyeti esas alacağız. Normalleştirilen ve herkesin kabullendiği torpil düzenini ve mülakat sistemini kaldıracağız. Başarılı, çalışkan ve liyakat sahibi gençlerimizi kendi ülkesine küstüren “tanıdığın varsa” anlayışını ortadan kaldıracağız. Gençlerimizi yurt dışında bir hayat kurmaya mecbur bırakan bu adaletsizliğe son verecek, kırılan bütün kalpleri onaracağız. Herkes için nitelikli eğitimi yaygınlaştıracağız. Devlet kurumlarında verilen eğitimin niteliğini çağın gerekliliklerine uygun, teknolojiyle uyumlu ve geleceğe dönük olarak arttıracağız. Yoksul çocuklar ile maddi yeterliliğe sahip olanların eğitim farkını ortadan kaldırmanın mücadelesini vereceğiz! Türkiye’nin tüm bölgelerini kapsayacak şekilde fırsat eşitliğini mutlaka sağlayacağız. Hukukun üstünlüğünü sağlayacağız. Üstünlerin hukukunun normalleştiği, insanların güvenini zedeleyen adalet ve yargı düzenini değiştireceğiz. Suçluların; meşrebine, kimliğine, banka hesaplarına, siyasi bağlantılarına göre hareket eden yargının, yalnızca adalete uygun bir şekilde karar vermesini sağlayacağız. Siyasetin adalet üzerindeki sivil vesayetine son vereceğiz.

Vergi politikalarında adaleti sağlayacağız. Devletin vergi alacaklarını kişi ve kurumların kazancına uygun olarak yeniden düzenleyeceğiz. Temel tüketim maddelerinden ve temel ihtiyaçlardan alınan vergileri en aza indireceğiz. Vatandaşın ödediği vergilerin, lüks ve israfa değil; yine vatandaşa dönmesini sağlayacağız. Büyük sermaye sahiplerinin milyon dolarlık vergi borçlarını silip, küçük esnafa vergi faizi uygulayan haksız düzeni değiştireceğiz. Sokak ve caddeleri güvenli hale getireceğiz. Kadına karşı şiddeti bitirecek hukuki düzenlemelerle caydırıcı cezaları çoğaltacak, sokakların insanlar ve çocuklar için güvenli ve yürünebilir yerler olmasını sağlayacağız. Ucuz ve kaliteli gıdaya ulaşımı kolaylaştıracağız. Türkiye’nin gıda üretimini artıracak tarım politikalarına ağırlık vereceğiz. Nüfus büyüklüğünü ve ihtiyaçlarını dikkate alarak kısa, orta ve uzun vadeli plan ve projelerle tarımsal üretim kapasitemizi arttıracağız. Tarım alanlarımızın imar rantına kurban edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Ekilebilir arazilerimizin atıl kalmamasını sağlayacağız. Herkesin ucuz, sağlıklı ve kaliteli gıdaya ulaşabilmesini sağlayacağız.

Demokratik katılımı yaygınlaştıracağız. Yerel, bölgesel ve ulusal bazda alınacak önemli kararlarda doğrudan demokrasinin uygulanmasına önem vereceğiz. Vatandaşlarımızın karar alma süreçlerinde yer almalarını sağlayarak, alınacak kararlarda vatandaşlarımızın memnuniyetini esas alacağız. Biz Herkesi Davet Ediyoruz; Kim olduğuna, kime yakın veya uzak durduğuna, Hangi fikre ve dine mensup olduğuna, varlık veya yokluk konumuna, Yaşlı-genç, erkek-kadın olup olmadığına bakmaksızın herkesi, “İnsanca Yaşam” hedefimize katkı yapmaya ve “İnsanca Yaşama” noktasındaki gayretlerimize katılıma davet ediyoruz. Biz inanıyoruz ve her vatandaşımıza şöyle sesleniyoruz; İnsanı yaşatan devlet, insanca yaşatan siyaset, adil paylaştıran adalet; Seninle Olur…İnsanı yaşatan ve insanca yaşatan Türkiye için "Saadet Vakti" diyor; toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

  • Fikri Görür (1 yıl önce)
    A.C. Malatya Yeşilyurt Yakınca mahallesi Panorama Sitesi B bloğun Müteahhidi dir. Bu bina 6 şubat depremi sonunda ağır hasar almıştır. Bu binada ki 48 daire mağdurdur. Sn. C.'dan ricam önce bu ayıbı temizleyin. Gazetenizden ricam yukarıda adresini verdiğim bu binaya gidip bir bakar mısınız.
    0
    0
    Yanıtla
Çok okunanlar