SON DAKİKA

Gürkan'ın sızdırılan gizli çekimi Ayet yorumu çıktı!..

Gürkan'ın sızdırılan gizli çekimi Ayet yorumu çıktı!..
A- A+

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın 4 Mayıs tarihinde Hanımınçiftliği Mahallesindeki ev ziyareti esnasında gizlice çekilen bir video kayıt yaklaşık 2 hafta sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya ziyareti öncesinde sızdırıldı. Skandal olarak nitelendirilen videodaki konuşmanın temelini aslında Ra'd Suresi 11. Ayet oluşturuyor. 

14 Mayıs seçimleri öncesinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 4 Mayıs günü Hanımınçiftliği Mahallesinde bir evi ziyaret ederek, burada mahalle sakinleri ile sohbet etti. Ancak Gürkan’ın özel sohbeti esnasında, evde bulunan bir kişi tarafından cep telefonu ile çekilen gizli kayıt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Mayıs Malatya ziyareti kesinleşince yaklaşık 2 hafta sonra basına ve sosyal medyaya sızdırıldı. 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın gizli çekimde yapmış olduğu açıklamada depremler konusunda bilimsel olarak Prof. Dr. Naci Görür’e hak verirken, Kuran-ı Kerim’den bir sure ile konuşmasını devam ettiriyor. 

Gürkan’ın konuşmasındaki gizli video kaydına yansıyan bölümü şu şekilde; “Bende bilim adamıyım, bende öğretmenim.  Ne Görür vardı (Naci Görür sesleri). Tabii deprem fay hatları var bu bilimsel olarak böyledir ama Cenab-ı Allah’ın Kur'an-ı Kerim’de ayetlerde insanlara nasihatleri vardır. İnsanoğlu ne zaman azmışsa, buna benzer felaketlerle karşı karşıya kalmıştır. Onun için biz kendi durumumuzu düzeltmedikçe, Allah bizim durumumuzu düzeltmez. Böyle bir ayeti kerime vardır; ‘Bir millet kendi durumunu düzeltmedikçe, Allah o milletin durumunu düzeltmez.’ Biz kendimiz düzelteceğiz. Ben hepinize teşekkür ediyorum. Bizim vatandaşımız çok kadirşinas vatandaştır. Ben vatandaşımızdan en ufak böyle şeyler görmedim. Böyle hadisede bin değil on bin kişiden biri çıkıyor. O da iyilerin kıymetini bilmek için bir iki adamda çıkacak. Onları da normal görüyorum. Geçmişte onu provokasyon yapmak istiyor, yani büyük ihtimalle de o Fetö grubunun elemanlarıdır."

Gürkan’ın konuşmasına konu olan Ra’d Suresi 11. Ayet şu şekilde; “Bir topluluk kendi durumlarını değiştirmedikçe Allâh onların durumlarını değiştirmez. Allâh bir kavme kötülük istedi mi artık onu geri çevirecek yoktur. Zaten onların, O'ndan başka koruyucuları da yoktur.”

-Parti içinde  büyükşehir adaylığı meselesi

Bu arada, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın kamuoyuna skandal olarak sızdırılan, ancak Kur’an-ı Kerim’deki ayetin yorumu olduğu ortaya çıkan gizli video kaydının 2024 Yerel Seçim öncesi hesaplaşmaların şimdiden başlatıldığı yorumlarına neden oldu. Gürkan’ın ev ziyaretini AK Parti Seçim Koordinasyon Kurulu planlıyor.  Gizli video kaydının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya ziyareti öncesinde servis edilmesi, parti içi hesaplaşmanın bir sonucu olduğu belirtiliyor. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar