SON DAKİKA

“KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Malatyalılara selamlarını iletti”

“KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Malatyalılara selamlarını iletti”
A- A+
Reklam

Malatya Tarım Platformu ve Malatya Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret ederek, hediyelik kayısı hediye ettiğini bildirdi.

KKTC ziyareti ile ilgili açıklamalarda bulunan Malatya Tarım Platformu ve Malatya Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, “Tarım platformu ve Birlik Başkanı olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Ersin Tatar’ı Cumhurbaşkanlığı makamında ziyaret ettik. Ziyarette Malatya kayısısı, Tarım, Hayvancılık ile ilgili bilgiler sunduk görüş alışverişinde bulunduk. Yaptığımız görüşmede Malatya Tarım ve Hayvancılığı konusunda Kurumumuzun çalışmaları ile ilgili birçok konuyu istişare ederek bilgiler sunduk. Ziyaretin sonunda Malatya kayısımızı ve Küçükbaş hayvan kıl ve yününden yapılma Namazlığımızı hediye ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar ise bizlere kendi yazmış olduğu hayatını anlatan ‘Bir Uç Beyi ‘ kitabını imzalayarak hediye etti. Görüşmeler esnasında Kendilerinin de kısa bir süre önce Malatya’yı ve Malatya’nın birçok kurum ve kuruluşunu ziyaret ettiğini olumlu mesajlar aldığını dile getirdi, Malatya’yı sevdiğini ifade ederek Malatyalılara selamlarını iletti.” ifadelerini kaydetti.

Akın şunları söyledi, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hayvan Üreticileri Ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Sayın Mustafa Naimoğulları ile birlik binasında bir araya geldik. Tarım ve Hayvancılık konularında istişarelerde bulunduk. Et ve et ürünleri konusunda, Süt ve süt ürünleri konusunda tarımsal ve hayvansal anlamda verilen desteklemeler ve birçok konuda bilgi alışverişinde bulunduk. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hayvan varlığı verimliliği ile ilgili görüşmeler yaptık. Verilen eğitimler yaptığımız ve yapılan çalışmalar konusunda bilgi alışverişinde bulunduk ve Türkiye’deki yapılan programlar ve Kıbrıs’taki yapılan ve yapılacak olan programlar ile ilgili karşılıklı davetler sunduk. Önümüzdeki süreçlerde ortak çalışma planları yapılması konusunda görüş alışverişinde bulunarak Malatya’mıza davet ettik. Birlik Başkanı Veteriner Hekim Mustafa Naimoğullarına Malatya kayısımızı hediye ettik. Birlik Başkanı ise bize çalışmaları ile ilgili hazırlamış olduğu yayınları bizlere hediye etti.”

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar