SON DAKİKA

Malatya İl Emniyet Müdürü Değişti

Özel Haber
Malatya İl Emniyet Müdürü Değişti
A- A+

Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayınlandı. Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren Bolu Emniyet Müdürlüğüne atanırken, Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Arif Çankal getirildi.

Arif Çankal, daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanı  ve Burdur İl Emnyet Müdürü olarak görev yapmış, ardından Teftiş Kurulu'na atanmıştı. 

 Malatya'nın eski Emniyet Müdürlerinden olan ve Malatya'dan Samsun'a giden Ömer Urhal ise Emniyet Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

Eylül 2019'daki Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Sinop'tan Malatya'ya atanan Ercan Dağdeviren, son kararname ile Bolu İl Emniyet Müdürlüğü görevine getirildi. Eylül 2019 kararnamesinde Burdur Emniyet Müdürü iken Emniyet Genel Müdürlüğü emrine Polis Başmüfettişi olarak alınan Arif Çankal ise Malatya'nın yeni İl Emniyet Müdürü oldu

ARİF ÇANKAL KİMDİR?

 Malatya İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Arif Çankal, 1966 yılında Kırıkkale’de doğdu. 1989 yılında Polis Akademisi’nden mezun olduktan sonra ilk görev yeri olan Güvenlik Daire Başkanlığı’nda Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı. 

Müdürlüğü’nde, 2002 – 2012 yılları arasında Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’nda farklı rütbelerde görev yaptı. Çalıştığı birimlerle ilgili olarak çoğunluğu Terörle Mücadele olmak üzere birçok uzmanlık kursu aldı ve bu konularla ilgili olarak birçok eğitim verdi.

2012 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. 2013 yılı Aralık ayına kadar Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Polis Başmüfettişi görevini yürüttü. 20 Aralık 2013 tarihinde Güvenlik Daire Başkanlığı görevine getirildi. Güvenlik Daire Başkanı olarak 44 ay görev yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığı’nın 19.08.2017 tarihli Kararnamesi ile Burdur İl Emniyet Müdürü oldu. Burada 2 yıl görev yapan Çankal, Polis Başmüfettişliği görevine alındı. Çankal, 2 Ağustos 2023'te Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Malatya İl Emniyet Müdürlüğü görevine getirildi.  Aynı zamanda Kamu Yönetimi mezunu olan Çankal, evli ve iki çocuk babası

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar