SON DAKİKA

Malatya'da Sessiz Yürüyüş Devam Ediyor

Malatya'da Sessiz Yürüyüş Devam Ediyor
A- A+

İsrail’in Filistinlilere yönelik soykırım ve katliamlarına tepki amaçlı olarak  Malatya’daki Hekimler ve Sağlık Çalışanları  tarafından başlatılan 'Sessiz Yürüyüş'ün 6'ncısı gerçekleştirildi.

23 Aralık "Dünya Şehit Çocukları Günü" dolayısıyla ve siyonist işgal rejiminin Gazze'de devam ettiği soykırıma tepki göstermek amacıyla Malatya'daki Hekimler ve Sağlık Çalışanları, tarafından başlatılan 'Sessiz Yürüyüş'ün 6'ncısı gerçekleştirildi. 

Doğa Cadde AVM önünde başlayıp, Malatya Park AVM'de son bulan Sessiz Yürüyüş’de yapılan basın açıklaması öncesinde Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu.

Basın açıklamasını okuyan Dr.  Fuat Zengin, “İsrail, Gazze’deki bombardımanında Fransız Dışişleri Bakanlığı'nın bir çalışanını öldürdü. Fransa hükümeti veya herhangi bir uluslararası yapıdan hala tek bir açıklama gelmedi. Ayrıca Filistin'in işgal altındaki diğer toprakları olan Batı Şeria ve Kudüs’te de İsrail ve yasadışı Yahudi işgalcilerin saldırılarında 301 Filistinli öldürüldü. İnsanlığın çiğnendiği bu katliamda kimlerin hangi tarafta durduğunu görüyoruz. Mesele kendi çıkarları olunca insanlık ve özgürlük dersi verenler, Gazze’deki vahşeti hangi vicdana sığdırabiliyorlar? İsrailin, Gazze’ye uyguladığı bu soykırımın sesini kısmak için işbirlikçi Yahudi lobisi; Facebook, İnstagram ve diğer sosyal medya ağlarında Gazze’de yaşananları aktaran paylaşımlara erişim kısıtlaması getirdi. Bu zulmü duyuran birçok sosyal medya hesabı haksız yere kapatıldı. Erişim kısıtlamasına gitmeyen Twitter’ı da hedef alan, başta Disney olmak üzere eli kanlı işbirlikçiler, Twitter’a dava açarak bu zulmün duyulmasını engellemeye çalışmaktadır.

İsrail’in en büyük düşmanı gerçeklerdir. Gerçeğin temsilcileri basın mensupları ve gazetecilerdir. İsrail onlarca yıldır gazetecileri hedef almaktayken, sadece 7 Ekim’den bu yana Gazze’de 98 gazeteci öldürüldü. Nerede basının özgürlüğü, nerede dokunulmazlık? Dünyada hakim güç olarak görünenlerin samimiyetini işte buradan okuyabilirsiniz. Gazze halkı; hayranlık verici dirayeti, adanmışlığı, sabrı ve cesareti ile dünyanın geri kalanına 'kalp masajı' yapıyor. İnsanlık derin uykusundan uyanıyor!" ifadelerini kaydetti. 

Dr. Zengin şunları söyledi, “8 milyar insan, bir grup azgın işgalcinin pervasızca sürdürdüğü soykırıma daha fazla seyirci kalamaz! Durumu kritik 5000 yaralının acilen tahliye edilmesi için Refah sınır kapısı derhal açılmalıdır! Refah sınırında utanç tümörleri gibi bekleyen insani yardım tırlarının acilen Gazze içine geçişi sağlanmalıdır. 7 Ekim'den bu yana Gazze'de; İşgalci Siyonist İsrail saldırılarında şehid olanların ve kayıpların sayısı; 27 bini geçti! 8 bin çocuk öldürüldü! 6 bin 200 kadın öldürüldü! 310 sağlık çalışanı, 97 hekim öldürüldü! Şifa Hastanesi Başhekimi el Awda Hastanesi Müdürü dahil 99 hekim ve sağlık çalışanı işgalciler tarafından tutuklandı. Hastanelerden, ailelerinin yanından gözaltına alınıp kıyafetleri zorla çıkartılarak elleri bağlı şekilde bilinmeyen yerlere götürülüp alıkonulan sivillerin katledildiği haberleri geliyor! İşgal güçleri insanlığa ait tüm değer ve sınırları çiğneyerek katliamlarına devam ediyor!"

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar