SON DAKİKA

“Malatya'nın durumu Hindistan sokaklarından farksız, yatırımcı gelmez”

“Malatya'nın durumu Hindistan sokaklarından farksız, yatırımcı gelmez”
A- A+

Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Karademir, “İş dünyasının belediye seçimlerinden sonra Malatya’mız için ciddi umutları vardı. Bugün gelinen noktada şehirde siyasetçilerimizin, belediye başkanlarımızın, STK’larımızın birbirinden kopuk hareket etmeleri iş dünyasına ciddi zarar vermektedir” dedi.

-“Malatya Şehir Vizyonu adı altında eylem planı çıkartılmalıdır”

MAGİNDER Başkanı Salih Karademir, yaptığı açıklamada, “Malatya’da iş dünyası olarak şu an gördüğümüz en büyük sorun bilgi eksikliği ve bilgi kirliliğidir. Bugün esnafımızın tüccarımızın sanayicimizin sorunları Malatya’mızın iş dünyasının ilerlemesine etki etmektedir. Artık dayanacak gücümüz kalmadığı gibi sabrımızın sonuna gelinmiştir. Malatya’mızın şu anki haline gerçekten çok üzülüyoruz. İş dünyasının belediye seçimlerinden sonra Malatya’mız için ciddi umutları vardı. Bugün gelinen noktada şehirde siyasetçilerimizin, belediye başkanlarımızın, STK’larımızın birbirinden kopuk hareket etmeleri iş dünyasına ciddi zarar vermektedir. Bizler bu şehirde yatırım yapıyoruz. Malatya’da sadece bizlerin yatırım yapmasıyla şehrimiz ayağa kalkmaz, dışarıdan yatırımcı çekmemiz gerekiyor. Bunun için acil eylem planı ve kısa orta uzun vadeli şehrin ayağa kalkabilmesi için iş dünyasıyla ortak bir istişare toplantısı yapılarak gerekli adımlar atılması için Malatya Şehir Vizyonu adı altında eylem planı çıkartılmalıdır. Esnaf, sanayici, tüccar bu şehre küserse Malatya ayağa kalkmaz. Bizlerin bu bilinçle ortak akılla proje üretmesi gerekiyor. Malatya’mızın şu anki durumu Pakistan Hindistan sokaklarından farksız. Malatya’mızı bu halde gören yatırımcı buraya yatırım yapmaz burada yatırım yapan esnaf tüccar sanayici böyle bir şehirden göç eder. Rezerv alanlarla ilgili halen hiçbir vatandaşımız istediği bilgiyi alamamaktadır. Şehirdeki bu belirsizlik esnafımızın, sanayicimizin, tüccarımızın aklını karıştırmaktadır. Belirsizliğin olduğu yerde umutsuzluk başlar. Belediye başkanlarımızın, milletvekillerimizin en büyük görevi Malatya’da yaşayan halkın umudunu yeşertmek olmalıdır.” İfadelerini kaydetti.

-“Malatya’mızın kavgalara, kişisel hırslara, bireysel çabalara ihtiyacı yok”

Karademir şu ifadeleri de aktardı, “Bu şehrin gerçek sahipleri bizleriz.  MAGİNDER ailesi olarak biz her zaman şehrimizin yanındayız. İş dünyasının sorunlarını çözmek ve söylemek için her zaman gereken adımları atacağız. Depremin üzerinden 15 ay geçti iş dünyası huzursuz, umutsuz artık gerekli adımların atılması gerekiyor. Bu şehrin artık kaybedecek 1 dakika vakti yok. Herkes üzerine gereken sorumluluğu alıp ortak sevdamız Malatya olan amaçla çalışması gerekiyor. Malatya’mızın burada olan olmayan her Malatyalı‘ya ihtiyacı var. Malatya’mızın kavgalara, kişisel hırslara, bireysel çabalara ihtiyacı yok, kardeşliğe birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var. Malatya’mızın öncelikle Malatya’da bir ve beraber olması gerekiyor. Bizler Malatya’mızın demografik yapısının değişmesini istemiyoruz. Malatyalı ruhunu yaşatmak için bu şehri bize emanet eden atalarımızın verdiği görevle bu şehri yeniden ayağa kaldırmak istiyoruz. MAGİNDER ailesi her zaman esnafın, sanayicinin, tüccarın sesi olacaktır. İnşallah devletimiz Malatya’mızın daha güçlü daha güzel olması için gerekli yatırımları hızlı bir şekilde yapacaktır.”

malatyayenises.com

malatyagazete.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar