SON DAKİKA

“Malatya'nın Tek Gündemi Söğütlü Camisi Değil”

“Malatya'nın Tek Gündemi Söğütlü Camisi Değil”
A- A+

Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER) Başkanı Salih Karademir, “Esnafımızın vatandaşımızın en önemli sorunu Malatya’da zor şartlarda evine ekmek götürmek ve ailesinin bir an önce konteyner kentlerden ve konteyner işyerlerinden yeni yapılacak olan yerlere ulaşmak olduğunu belirtmek istiyorum. Bu şehirde ciddi bir göç var.” dedi.

MAGİNDER Başkanı Salih Karademir, “Malatya’mız buruk bir ortamda bayramını kutlayacaktır. Malatya’mızın suni gündemlerden asparagas haberlerden uzak tutulması gerekiyor. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki Söğütlü Cami Konusu gündem de fazlasıyla yer almaktadır. Bu şehirim tek sorunu ve en önemli sorunu Söğütlü Camisiymiş algısı yaratılıp esnafımızın vatandaşımızın diğer sorunları yok sayılmaktadır. Esnafımızın vatandaşımızın en önemli sorunu Malatya’da zor şartlarda evine ekmek götürmek ve ailesinin bir an önce konteyner kentlerden ve konteyner işyerlerinden yeni yapılacak olan yerlere ulaşmak olduğunu belirtmek istiyorum. Bu şehirde ciddi bir göç var. Malatya’mızın Büyükşehir statüsünden düşürüleceği şu an için yeterli nüfusa sahip olmadığı söyleniyor bizler iş dünyası olarak tedirginiz. Malatya da şu an esnaf bayramı yaşayamamaktadır konteyner işyerlerinde siftahsız gün kapatan esnaflarımız var. Bu şehirde birlik beraberlik olmadığı sürece şehrin ayağa kalkamayacağını her platformda belirtiyoruz.” İfadelerini kaydetti.

Karademir açıklamasında şu ifadeleri de kaydetti, “Devletimizin buraya her türlü imkanı getireceğini ama buradaki yerel yöneticilerimizin etkin çalışamadıklarından dolayı Malatya’mızın geriye gittiğini görüyoruz. Bu şehrin acil bir şekilde iş dünyasıyla esnafıyla birlikte bir masa kurup sorunları istişare etmesi çözüm üretmesi gerekiyor. Malatya’mızın bizlere ihtiyacı var, lütfen kişisel hırslarımızı şahsi menfaatlerimizi bir kenara bırakıp şehir için rasyonel kararlar almalıyız. Malatya’mız bunları hak etmiyor. MAGİNDER ailesi olarak öncelikle Filistinli kardeşlerimizin tüm İslam aleminin Türkiye’mizin Malatya’mızın Kurban Bayramı’nı kutluyoruz. Malatya’mız inşallah ayağa kalkacaktır. Bizler her zaman Malatya’dayız, Malatya’da olmaya devam edeceğiz iyi bayramlar diliyorum.” / BÜLTEN

malatyayenises.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar