SON DAKİKA

MHP'den Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti

MHP'den Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti
A- A+

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, genel başkan Devlet Bahçeli'nin talimatıyla, kendisinin de aralarında yer aldığı, deprem bölgesi illeri milletvekillerinin yer aldığı bir "Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti' oluşturulduğunu duyurdu.

Fendoğlu, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilimizi sarsan Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın deprem felaketleri”nin üzerinden 144 gün geçmesine rağmen milletçe uğradığımız kayıpların ve büyük yıkımların acısı hâlâ tazeliğini muhafaza etmektedir.

Türkiye; büyük felaketin ilk anlarından itibaren teyakkuza geçerek olanca varlığını ve imkânlarını seferber etmiş, depremzede vatandaşlarımızın yanında olmuştur.

Meydana gelen felaketin büyüklüğüne rağmen; gerek devletimizin bütün kurum ve kuruluşları, gerek bütün vatandaşlarımız, gerekse sayısız sivil toplum kuruluşu, yer sarsıntılarının vurduğu bölgelerde ilk andan itibaren göz yaşartan tesanüt örnekleri sergilemiştir.

MHP olarak, depremzede vatandaşlarımızı bir an bile ihmal etmeden, onların sorunlarını çözüme kavuşturma ve hayatlarını mümkün olan en kısa sürede normale döndürme yolunda çaba göstermeyi kutsal bir görev bilmekteyiz.

Bu temel düşünceden hareketle Milliyetçi Hareket Partisi’nce, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla, deprem bölgesinde hayatlarını sürdürmeye çabalayan halkın istek ve ihtiyaçlarını yakından tespit etmek, devlet kurumlarının çalışmalarını yerinde takip etmek amacıyla milletvekillerimizden meydana gelen yeni bir “Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti” oluşturulmuştur.

Heyet; Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Elazığ Milletvekili Semih Işıkver ve Kilis Milletvekili Mustafa Demir’den oluşmaktadır.

Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti, öncelikle depremzede vatandaşlarımızla bir araya gelerek onların dertlerini ve acılarını paylaşacak, devam eden sorunlarını ve mevcut ihtiyaçlarını yerinde belirleyecektir.

Heyet üyeleri; devletimizin, hayatta kalan vatandaşlarımızın manen ve maddeten bütün varlığıyla yanında olduğunu tekraren anlatacaktır.  
Bu arada Valiliklere, AFAD’a ve bölgede hizmet veren sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirilecek, felaketin vurduğu illerde bundan sonra yapılması gerekenler hakkında istişarelerde bulunulacaktır.

Söz konusu heyette bulunan milletvekili arkadaşlarımız, TBMM’de yürüttükleri yasama görevlerinden arta kalan zamanlarını, bölge sorunlarının çözümü için gayret göstermeye ve vatandaşlarımıza hizmete ayıracaklardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar