SON DAKİKA

Mücbir Sebep Hali En Az 5 Yıl Uzatılmalı

Mücbir Sebep Hali  En Az 5 Yıl Uzatılmalı
A- A+

Yeniden Refah Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Şehir Planlamacısı Murat Aslan, “Esnaf ve iş verenler için mücbir sebep hali en az 5 yıl uzatılmalı, yerinde dönüşüm projelerinde ise KDV oranı , vergi ve harç giderleri alınmamalıdır.” dedi.


Yeniden Refah Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Şehir Planlamacısı Murat Aslan, “Yaptığımız esnaf  ziyaretlerinde en  çok esnafımız ertelenen vergi ve borçların 30 Nisan'da  sona ereceğini şu  şartlarda   deprem  bölgesi  esnafları  ve  iş  verenlerinin bu  borçları  bu  şekilde  ödeyemeyeceklerini söyleyerek  mücbir sebep süresinin uzun vadeli  uzatılmasını  talep ettiler.  2011 yılında Van’da  meydana gelen deprem sonrası mücbir sebep hali  5 yılsüreyle uzatılmış Van ilimiz  kısa bir zamanda  toparlanmıştır. Malatya'da ücbir sebep hali en az 5 yıl uzatılmalı” dedi.

Yeniden Refah Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Şehir Planlamacısı Murat Aslan, Malatya'nın yerinde dönüşüm projelerine ile daha  kısa  vadede ve  daha  az  maliyetle  toparlanabileceğini  çünkü yerinde dönüşümde  alt yapı ve  üst yapının hazır  olduğunu bu  nedenle  bir  çok  imalat  ve  yapım  kaleminde  maliyetin  olmayacağını söyleyerek, “Bu şekilde  şehir daha  kısa sürede  toparlanacaktır.   Deprem bölgesinde  yapılacak binaların KDV oranından  muaf tutulması ve  yararlanması için bölge acilen 6306 sayılı Kanun kapsamında riskli alan ilan edilmeli. Yerinde dönüşüm kapsamında yapılacak yeni inşaatlar ve orta hasarlı binaların güçlendirilmesi projeleri KDV’den muaf  tutulmalı  yapılacak inşaatların her türlü vergi  ve harç  giderlerinin  alınmamalı” ifadelerini kaydetti.

  • BÜLTEN / Malatyayenises.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar