SON DAKİKA

Müdür Yardımcısına öğrencisine tacizden önce ceza, sonra erteleme

Müdür Yardımcısına öğrencisine tacizden önce ceza, sonra erteleme
A- A+
Reklam

Malatya’da bir lisede müdür yardımcısı olarak görev yapan 58 yaşındaki öğretmene, 16 yaşındaki kız öğrencisine yönelik olarak çocuğa karşı cinsel taciz suçunu işlediği gerekçesiyle iyi hal indirimi yapılarak 1 YIL 6 ay 22 gün hapis cezası verildi, ardından bu ceza ertelendi.

Olay, Mart 2022 tarihinde Malatya merkez Hacı Hüseyin Kölük Mesleki Anadolu Lisesi'nde yaşandı.  Malatya 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülerek karara bağlanan “Çocuğa Karşı Cinsel Taciz” davası dosyasına göre; okulda müdür yardımcısı olarak görev yapan 58 yaşındaki A.Ç. adlı öğretmenin, aynı okulda eğitim gören 16 yaşındaki kız çocuğunu sık sık odasına çağırarak görüştüğü, kız çocuğunu kitap almaya götürme bahanesiyle kız çocuğuna sarılmaya çalıştığı, cep telefonuna bir den fazla cinsel taciz mesajı attığı iddia ediliyor. 

Malatya 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki kara duruşmasına mağdur kız çocuğu ve aileni avukatı Nuri Buğra Taydaş ile sanık öğretmen ve avukatları katıldı.

Öğretmen hakkındaki tüm suçlamaları red ederek, kabul etmedi ve kendisine komplo kurulduğunu ileri sürdü. 

Dosyada öğretmenin 16 yaşındaki kız çocuğuna, “Ciğer parem gitti içim cayır cayır cayır yanıyor, içimdeki yangını oksijensiz bırakacak birisini arıyorum. Neredesin, seni çok seviyorum tatlım. Seni ne kadar çok sevdiğimi bir bilsen, bir tanem o güzel gözlerine doyasıya bakmak istiyorum. Siyah gözlüm benim, kalbimiz bir olunca üstesinden kalkamayacağımız hiçbir şey yoktur. Ben nazarımda gül gibisin, derdime derman arar iken meğer derdim (Kızın ismi) dermanım imiş.  İkimiz bir fidanın güller açan dalıyız, sen benimle ben seninle bu hayatı yaşamalıyız. Şu an seni düşünüyorum, hayatımın her karesinde sen varsın, damarlarımda (Kızın ismi) dolaşıyor haberin olsun, mutlaka bekliyorum, hem de nasıl. Hayatında iki şey olsun biri ben diğeri ders. Bugün hep senin yolunu gözledim, seni ne kadar sevdiğimi bir bilsen, senin için yapmayacağım hiçbir şey yoktur. Sana canım feda, ben Pazartesi akşamı pasajda karşılaştığım andan itibaren sana karşı duyduğum hisleri kalbimden silmeye başladım" şeklinde birden fazla kez cinsel taciz içeren mesajlar gönderdiğinin tespit edildiği kaydedildi. 

Dosyada ifadesi yer alan kız çocuğunun, “Birlikte pasajda kitabı aldık, eve gitmek istedim, öğretmenim bana "burada kimse olmasa sana sarılmak isterdim" dedi, "benim hislerim sana karşı öğretmen öğrenci ilişkisinden fazla, ben sana aşık oldum" dedi, "aradığım o aşkı sende buldum" dedi, hocam ben eve geçebilir miyim dedim, eve gittim. whatsapptan öğretmenime, “A… hoca bana karşı yazdıklarınıza olumlu cevap vermem çok ayıptır, babamdan büyüksün” diye yazdım, o ise bana “Sana karşı hislerimi kalbimden silmeye başladım” dedi, “Babamdan büyüksünüz” diye yazdığım yerleri okumadığını söyledi, bu konuyu okulda detaylı konuşmak istediğini yazdı, ben bir şey yazmadım. Durumu anneme söyledim, annemde babama anlattı, Avukat tutarak şikayetçi olduk.” İfadelerini kaydettiği görüldü. 

Malatya 2. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi,  aynı zamanda okul müdür yardımcısı olan öğretmen A.Ç.’ye  16 yaşındaki öğrencisine yönelik çocuğa karşı cinsel taciz suçunu işlediği hükmederek, sanığın olumlu davranışları nedeniyle iyi hal indirimi de yaparak  1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası vererek, bu cezayı “daha önceden kasıtlı bir suçtan mahkumiyetinin olmaması, katılanda tazmini gereken bir zararın doğmamış olması, sanığın kişilik özellikleri ile yargılama aşamasındaki tutum ve davranışlarına göre yeniden suç işlemeyeceği hususunda

mahkemece olumlu kanaate varıldığı” gerekçesiyle erteleyerek, Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılmasına karar kıldı. Sanık 5 yıl süreyle denetim süresine tabi tutulacak.

Diğer yandan, 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nce verilen karara itiraz edilmediği için kararın kesinleştiği de bildirildi.

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar