SON DAKİKA

Çalık'ın bacısı “kendi konutum” dediği villada 4 üniversite personelini çalıştırmış

A- A+
Reklam

Malatya Turgut Özal Üniversitesi rektörlüğüne başarılı bulunmayarak ikinci dönem atanmayan ve hakkında onlarca usulsüzlük ve yolsuzluk iddiası bulunan ve şimdiye kadar bu iddiaların hiçbirini kamuoyu önünde ret etmeyen son olarak gündeme geldiği ve “Benim kendi kontum, ödemesini ben yapıyorum” dediği Malatya’nın en lüks villa sitesindeki villada üniversitenin 4 personelini çalıştırdığı belirtildi. Rektör, Ankara’daki villasında da üniversiteni resmi personelini çalıştırdı ve şuanda o personel ile üniversite mahkemelik durumda. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ikinci kez Malatya Turgut Özal Üniversitesi rektörlüğüne atanmayan, ataması yapılan Prof. Dr. Recep Bentli’ye bulunduğu Ankara’dan “hasta olduğu için gelemeyeceğini” bildiren, Prof. Dr. Recep Bentli’nin göreve başlamasından sonra kamuoyunda oluşan tepkileri bastırmak için 3 gün sonra devir-teslim töreni isteyen ve bu esnada da villasına girildiği algısını oluşturan Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın kız kardeşi olan  eski rektör Aysun Bay Karabulut için yeni detaylar ortaya çıkıyor. 

-“Benim kendi konutum” dediği villa da 4 üniversite personeli varmış…

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörlüğü görevinde 10 Eylül 2018- 15 Eylül 2022 arasında bulunan, 4 yıllık görev dönemi yolsuzluk, usulsüzlük ve skandallarla anılan, ikinci 4 yıllık dönem için de aday olmasına rağmen yeniden rektörlüğe atanmayan gece yarısı villa önünde ağıtlar yakarak açıklamalarda bulunan eski rektör Aysun Bay karabulut, “Kendi ödediğim, bizzat eşimin adına ödemesini yaptığım benim kendi konutum, evim, özel alanım.” demişti. Eski rektörün “Benim kendi konutum” dediği süper villada üniversitedeki kadro sıkıntısına rağmen 4 personelini çalıştırdığı ortaya çıktı.

-Kendisi anne de, diğer kadın personeller anne değilmiydi, onların çocukları yokmuydu? 

Bu arada, kendisini 3 çocuk annesi vurgusu yapan Aysun Bay Karaulut’un görev yerleri Malatya merkezdeki üniversite birimleri olduğu halde, bazı kadın personelleri, görev yeri olmayan ilçelere göndermişti. Karabulut’un anne olan bazı kadın personellerin kesinleşmiş mahkeme kararlarını uygulamayarak, görev vermediği de ortaya çıktı. Bu konuda yakında bazı belgelerin kamuoyuna yansıması bekleniyor. 

-Ankara’daki villasında da üniversitenin resmi personelini çalıştırdı

Eski rektör Aysun Bay Karabulut, rektörlüğünün büyük bir bölümünü geçirdiği Ankara’nın en lüks sitesindeki villasında da şoför olarak kullandığı R.S. adlı isim, Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne işçi kadrosuna alınan resmi personel. Rektör, daha sonra anlaşmazlığı düştüğü bu personeli üniversiteden attı, ancak R.S. Ankara İş Mahkemesi’ne dava açtı ve yargılama devam ediyor.  Dosyada çok önemli bilgi ve ididalar yer alıyor. 

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

4 yorum yapılmış

 • Mehmet özerdem (1 yıl önce)
  Kim haklı kim haksız. Rahmetli Aziz nesin ne demişti oran bence 85 oldu utan utanmazdan kork korkmazdan.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Sultan (1 yıl önce)
  YÖK'teki soruşturmalar ne alemde...
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Birilerivar (1 yıl önce)
  Devletin malını bol keseden atıp duruyordu hadi bakalım şimdi hodri meydan eski rektör
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Kadıoğlu (1 yıl önce)
  Daha bu iyi günleri .. Malatya da kimsenin yüzüne bakamayacak hale gelecekler inşallah.
  %100
  %0
  Yanıtla
Reklam
Çok okunanlar