SON DAKİKA

Rektör Kızılay’a “Azerbaycan Cumhuriyeti Jübile Madalyası"

Rektör Kızılay’a “Azerbaycan Cumhuriyeti Jübile Madalyası
A- A+

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi'nin 100. Yıldönümü kapsamında özel devlet ödülü olan “Azerbaycan Cumhuriyeti Jübile Madalyası" verilecek.

Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Babanli imzası ile İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a gönderilen davet mektubunda, Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi'nin 100. Yıldönümünün kutlamaları kapsamında Azerbaycan Cumhurbaşkanı kararnamesi ile 100. Yıldönümüne özel bir devlet ödülü olarak “Azerbaycan Cumhuriyeti Jübile Madalyası" basıldığı, pandemi nedeniyle davet edilemeyen yabancı ortaklar için 22 Nisan’da Bakü’de tören düzenleneceği  ve Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanı'nın teklifi ile üniversiteler arasındaki ilişkilerin gelişmesine büyük katkılarınızdan dolayı bu madalyaya layık görüldüğü aktarıldı.

[caption id="attachment_6438" align="alignnone" width="623"]İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi'nin 100. Yıldönümü kapsamında özel devlet ödülü olan “Azerbaycan Cumhuriyeti Jübile Madalyası" verilecek. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi'nin 100. Yıldönümü kapsamında özel devlet ödülü olan “Azerbaycan Cumhuriyeti Jübile Madalyası" verilecek.[/caption]

Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Babanli’nın İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a gönderdiği mektup şu şekilde:

“Sayın Rektörüm, Prof. Dr. Ahmet Kızılay,

Dünyanın en eski petrol ve gaz yükseköğretim kurumu olan Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi, yüzüncü yılını kutladı. Yıldönümü münasebetiyle pandemiye rağmen birçok etkinlik yapıldı, ancak maalesef pandemi kısıtlamaları dolayısıyla yabancı ortaklarımızı davet edemedik.

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın 26 Kasım 2020 tarihli kararnamesiyle, "Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi'nin 100. Yıldönümüne (1920-2020) özel bir devlet ödülü olarak “Azerbaycan Cumhuriyeti Jübile Madalyası" basıldı. Siz de Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanı'nın teklifi ile üniversitelerimiz arasındaki ilişkilerin gelişmesine büyük katkılarınızdan dolayı bu madalyaya layık görüldünüz.

Bu ödül için sizi içtenlikle tebrik ediyor ve Azerbaycan ziyaretiniz sırasında ödülünüzü sunmayı umuyorum.

Bu vesileyle size sağlık ve huzur diliyorum. Saygılarımla.”

Bu arada, İnönü Üniversitesi ile Azerbaycan’daki 8 üniversite arasında işbirliği bulunuyor.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar