SON DAKİKA

Şehit Yazıcıoğlu Anılıyor

Şehit Yazıcıoğlu Anılıyor
A- A+

Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının 15'inci yılında Malatya’da dualar ile anıldı.

BBP Malatya İl Başkanlığı tarafından organize edilen anma proğramına çok sayıda STK, Parti İl Başkanları, Dernek Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehit Muhsin Yazıcıoğlu doğruluktan ayrılmayan, hak bildiği yolda tek başına kalsa bile yürümekten çekinmeyen, yüreği daima ülkesi ve milleti için çarpan yiğit, mert bir liderdir diyen İl Başkanı Abdulvahap Karaman,”Partimizin kurucusu Şehit Muhsin Yazıcıoğlu, Vefatın 15 Yılında unutulmadı, unutmadık, unutulmayacaktır. Başta Büyük Birlik Partisi olmak üzere tüm dava arkadaşlarına, ailesine ve sevenlerine tekrar başsağlığı diliyorum. Bu vesileyle vatanımız, bayrağımız, ezanımız ve ilayi kelimetullâh uğrunda can veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, programa katılan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum “ dedi.

BBP Malatya İl Başkanı Abdulvahap Karaman,  programda yaptığı konuşmada, “Muhsin Yazıcıoğlu'nun kendisine dair hiçbir hesabının olmadığını, her adımını ülkesine, milletine ve inançlarına duyduğu sevdayla attı. Büyük Birlik Partisi Kurucusu Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun 15. Yılı nedeniyle düzenlediğimiz bu anma programına katılan Refah Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay, Genç Partisi Malaya İl Başkanı Ahmet Turan Yalçın, Malatya Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, MYK Üyesi ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayımız Sedat Alataş, MDK Üyemiz Ercan Altunkaya, Malatya’mızda bulunan kıymetli STK Başkanlarımız ve Partimizin temsilcileri ve çok kıymetli Malatyalı hemşerilerimizin katılımlardan dolayı şahsım ve Partim adına kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Karaman Muhsin Yazıcıoğlu, siyasetçi kimliğinin yanı sıra şiire tutkusuyla da biliniyordu diyerek,” Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter düştükten sonra karların üzerinde bulunması, sevenlerine "Üşüyorum" şiirini hatırlattı ve sevenleri tarafından adeta sembol haline getirildi. Muhsin Yazıcıoğlu'nun şiirinde, "...Huzur dolu içimde / Ben sonsuzluğu düşünüyorum / Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum / Durun kapanmayın pencerelerim / Güneşimi kapatmayın / Beton çok soğuk, üşüyorum..." dizeleri yer almaktaydı.

Büyük Birlik Partisi Genel Merkez MYK Üyesi ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Sedat Alataş ise anma proğramında yaptığı konuşmada, “Partimizin kurucusu Şehit Muhsin Yazıcıoğlu, Vefatın 15. Yılında rahmetle anıyoruz. Siyasetteki ilkeli ve dik duruşuyla tanınan, darbe karşıtı söylemleriyle akıllara kazınan Yazıcıoğlu, Türk siyasetinin unutulmazları arasında yer aldı. Anadolu gençliğinin en iyi şekilde yetişmesi düşüncesiyle hareket eden Yazıcıoğlu, gençlerin alacakları iyi eğitimlerle vatana ve millete hizmet etmesi gerektiği düşüncesini her zaman dile getirdi. Yazıcıoğlu, askeri darbenin ardından "MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda" yargılandığı sırada 5,5 yılı hücrede olmak üzere 7,5 yıl cezaevinde yattı. Dava sonunda herhangi bir ceza almayan Yazıcıoğlu, milletine ve devletine bağlılığından hiçbir zaman vazgeçmedi.” Şeklinde konuştu.

BÜLTEN

malatyayenises.com

malatyagazete.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar