SON DAKİKA

Şehrimize hep beraber sahip çıkmamız gerekiyor

Şehrimize hep beraber sahip çıkmamız gerekiyor
A- A+

  • Muhtarlarla istişare ve değerlendirme toplantısında bir araya gelen MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, projelerimizle ve çalışmalarımızla hep birlikte el ele Malatya’yı yeniden ayağa kaldıracaklarını söyledi. Mert, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan, başımızda olduğu sürece yatırımlar hiçbir zaman aksamayacak” dedi. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Mehmet Mert, periyodik olarak gerçekleştirilen toplantıda mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek talep, öneri, şikâyetlerini dinlemeye ve çözüm üretmeye devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen toplantıya; MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Malatya Muhtarlar Derneği Başkanı Şahin Demirci ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Hekimhan Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Tunç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve Şube Müdürleri katıldı. 

Muhtarların, vatandaşların talep ve şikâyetlerini öğrenme konusunda MASKİ ile bir köprü vazifesi gördüğünü belirten MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Depremden sonraki süreçte en büyük sıkıntıyı yaşayanlar arasında muhtarlarımız vardı. Her yer yıkık dökük, çadır yok, yemek yok. Vatandaşlarımızın ilk ulaştığı kişi muhtarlardı.  Bu süreçte bizler de MASKİ Genel Müdürlüğü olarak tüm ekibimizle sahadaydık. 2023 yılı yatırım programımızı hazırlarken depremi tahmin edememiştik. Programımızda her mahallemize, köyümüze yatırım planları hazırladık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan bizlere hem yatırım programımızı devam ettirmemizi hem de depremin yaralarını sarmamızı söyledi.  7 aydır saha da aktif çalışıyoruz. Bir insanoğlunun karşılaşacağı zor bir tablo ile karşı karşıyayız. Bu süreçte sizler de bizlerle birlikte vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamak adına ciddi bir çalışmalar yaptınız. Dayanışmayla el ele vererek bu dönem elbette ki geçecek. Şehrimize hep beraber sahip çıkmamız gerekiyor. İnşallah planladığımız yatırım programımızı tamamlayacağız. Herkese çok teşekkür diyorum” dedi. 

Malatya Muhtarlar Derneği Başkanı Şahin Demirci ise, “6 Şubat’ta şehrimiz çok büyük bir felaket yaşadı. Yıkımlar oldu. Bu yıkımların altında en çok ezilenler muhtarlar ve belediye çalışanları oldu. Bu duruma rağmen şehrimizi terk etmedik. Vatandaşlarımıza yardımcı olduk. Ölenlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza en kısa zamanda sağlık diliyorum. Bu memleket hepimizin. Bu memleketi ayağa kaldırmak için birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan göreve geldiğinde borçların olduğunu söyledi. 1-2 yıl müsaade edin bana dedi. Gerçekten düzeni oturttuktan sonra bizleri dinledi. İhtiyaçlarımızı not aldı. Bizler de şehir merkezinden önce kırsala hizmet götürülmesini istedik. Planlar projeler hazırlandı. İlçe belediyelerin yapması gereken işleri Büyükşehir Belediyemiz ve MASKİ Genel Müdürlüğümüz yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan başta olmak üzere MASKİ Genel Müdürümüz Mehmet Mert ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Hekimhan Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Tunç, “Malatya’nın hemen hemen her bölgesinde muhtarımız toplantıya katıldı. MASKİ’nin ve Büyükşehir Belediyesi’nin elinin değmediği bir yer kalmamış. Tabi bu hizmetleri yaptıran bir güç var. Hizmetin bir sahibi var. Bu hizmetleri yaptıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin  Gürkan. Öncelikle ona teşekkür ediyorum. Allah başımızdan eksik etmesin. Allah uzun ömürler versin. Kat be kat hizmet aldık. Bazı illerde bile olmayan teknoloji ile yapılıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.  

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar