SON DAKİKA

Soru; Yeni Malatyaspor'un parası Gevrek'in şirketine mi yatırıldı?

A- A+
Reklam

Yeni Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Ramazan Yeşilova, Youssouf Ndayishimiye'nin Medipol Başakşehir’e transferinde bir sonraki satıştan alınması gereken yüzde 20’lik payın eski kulüp başkanı Adil Gevrek tarafından 350 bin Euro karşılığında Başakşehir’e verildiğini ve alınan paranın 300 bin Euro’sunun Adil Gevrek’in iki şirketine aktarıldığını iddia etti.

Orduzu Pınarbaşı Nurettin Soykan Tesisleri’nde gazetecilerle bir araya gelen Yeşilova, Youssouf Ndayishimiye’nin Yeni Malatyaspor’dan Başakşehir’e transferi süresinde bir sonraki satıştan sarı siyahlı kulübün yüzde 20 payı ile ilgili açıklama yaptı.

Yeşilova, Youssouf Ndayishimiye 2 milyon 150 bin Euro’ya Başakşehir’e transfer olduğunu anımsatarak, “Bizden önceki yönetim bu satışı gerçekleştirmiş ve buradan ikinci satıştan yüzde 20’lik bir pay almamız söz konusuydu. Araştırdığımızda bununla ilgili çok garip bir olay karşımıza çıktı. Mutlak suretle bunun üzerine gidip, gereğini yapmaya çalışacağız. 2 milyon 150 bin Euro’ya satışı yapılan Youssouf Ndayishimiye’nin ikinci satıştan almamız gereken yüzde 20’lik payını eski kulüp başkanı Adil Gevrek ve yönetimi, 20 Ocak 2022’de 350 bin Euro karşılığında Başakşehir’e devretmiştir” dedi.

Alınan 350 bin Euro’nun mali tabloya bakıldığında iki şirkete verildiğinin ortaya çıktığını aktaran Yeşilova, şunları söyledi:

“Bu paranın 50 bin Euro’su Bifouma’ya çek karşılığında ödemesi yapılmış. Geriye kalan 300 bin Euro ise Adil Gevrek’e ait biri temizlik diğeri de güvenlik şirketine gönderilmiştir. Bunun hesabını nasıl sorarız diye düşünüyoruz, çünkü burada zerre kadar iyi niyet göremiyoruz. Olabildiğince art niyetle bu kulübe nasıl zarar vereceklerinin hesabı içerisine düşmüşler anladığımız şey bu. Bütün bu olayları çok planlı bir şekilde, hukuksal sisteme dayanarak, herhangi bir açık vermeden bunun içerisinden çıktığını düşünüyordur. Şu anda her şey kılıfına uydurulmuş durumda. Önemli olan vicdan, hangi vicdanla kulübün parasını hiç edersiniz ve kendi şirketlerinize aktarırsınız? Sonra bu kulübün 400 milyon bir borcun içerisinde bırakıp, hiçbir şey yokmuş gibi mali kongrede nasıl temize çekip gidersiniz, bunun şaşkınlığı içerisindeyim.

İstanbul’da bir dönem kullanılan kulübün ofisiyle ilgili de çeşitli skandalların olduğunu iddia eden Yeşilova, “Bu ofisle ilgili yapılmış bir kira sözleşmesi var. Bu sözleşme 2019 yılında yapılmış.  Kira sözleşmesi yapılan bu mülk, bir önceki yönetimde basın sözcülüğü görevini üstlenen Hakkı Çelikel’in bir aile bireyine ait. İstanbul’daki ofisle ilgili mali tabloda gösterilen gider rakamı 835 bin TL. 835 bin TL harcama, 70’şer bin TL’den iki çekle mülk sahibine bağışlanmış” dedi.

Yeşilova, kayıp çekleri eski kulüp başkanından aldıklarını ifade ederek, “Hiçbir şekilde yazılmamış 29 çekimiz ve onun dışında elden ödendiği söylenen bazı çeklerimiz var, bankaya teslim edilmemiş, bunların tamamı da tarafımıza gönderildi." diye konuştu.

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar