SON DAKİKA

“Vahşi Batı'nın hadsizliğine karşı durmaya ve her türlü yaptırımda bulunmaya davet ediyoruz”

“Vahşi Batı'nın hadsizliğine karşı durmaya ve her türlü yaptırımda bulunmaya davet ediyoruz”
A- A+

Anadolu Selçuklu Ocakları Genel Başkanı Ayetullah Geçen, “Terör sevici, İslam düşmanı Batı Emperyalizmi Türkiye’ye, Türklere ve İslam’a dönük her türlü İslamofobik yapılanmanın yuvası olmaktan, hatta bu yuvaları kuran ve koruyan olmaktan asla vazgeçmemiştir ve kendi iradesi ile vazgeçmeyecektir.” dedi.

Kur’anı-ı Kerim ve Müslümanlara yönelik provokatif saldırılara ilişkin açıklama yapan Anadolu Selçuklu Ocakları Genel Başkanı Ayetullah Geçen, şunları söyledi, “Kendisine yönelik en küçük eleştiri ve faaliyeti, terör faaliyeti olarak niteleyen Batı Emperyalizmi, İsveç’te Müslümanların en önemli mukaddesatlarından Kur’an-ı Kerim’in yakılmasını ise sözde düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirip hoş karşılamış ve bu hoşgörü karşısında ise İslâm düşmanları azgınlaşıp Kur’an yakma eylemlerini daha da arttırmışlardır. 

Daha önce yine Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde gerek Kur’an’ı Kerim yakılması ve gerekse Hz. Peygamberimizin karikatürleri üzerinden yapılan provokasyonların temel sebebinin İslâmi değerlerimize ve mukaddesatımıza yapılan saldırıları alışkanlık haline getirmek ve biz Müslümanları da bu alçak eylemlere alıştırıp, tepkisiz kılmak olduğunu biliyoruz. Biz Müslümanlar bu alçak saldırılara tarih boyu alışmadık. Ancak Kur’an-ı Kerim’e ve mukaddesatımıza saldıranlar tarih boyu hezimete uğramaya alıştılar. Bundan sonrada aynı hezimeti yaşamaktan hiçbir güç kendilerini alıkoyamayacaktır. 

Batı’yı ve İsveç’i mukaddesatımıza yönelik saldırılara karşı duyarlı olmaya çağırmak veya kınamak ancak trajikomik olarak nitelenebilir. Çünkü bu eylemler Batı Emperyalizminin alçaklık tarihinin bir parçasıdır. Terör sevici, İslam düşmanı Batı Emperyalizmi Türkiye’ye, Türklere ve İslam’a dönük her türlü İslamofobik yapılanmanın yuvası olmaktan, hatta bu yuvaları kuran ve koruyan olmaktan asla vazgeçmemiştir ve kendi iradesi ile vazgeçmeyecektir. Müslüman Türk Milleti olarak her şartta mukaddesatımızı korumaya ve uğrunda mücadele etmeye devam edeceğiz. Başta TÜRK Devleti olmak üzere halkı Müslüman olan tüm Devletleri Vahşi Batı'nın hadsizliğine karşı durmaya ve her türlü yaptırımda bulunmaya davet ediyoruz.”

Basın toplantısına çok sayıda Anadolu Selçuklu Ocakları mensubu katıldı. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar