SON DAKİKA

Vize çözümü için Yeşilyurt Belediyesinin pasaport skandalı önerildi

Vize çözümü için Yeşilyurt Belediyesinin pasaport skandalı önerildi
A- A+

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve bütçe Komisyonuna katılan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a vize sorununun çözümü için Yeşilyurt Belediyesinin gri pasaport skandalı önerilerek, “Bu konuyu siz de değerlendirin; bu gri pasaportla insan kaçırma yöntemi var” denildi. 

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Bakanlığının 2024 yılı bütçesinin sunumunu yaptı.

Plan ve Bütçe Komisyonunda söz alan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a  vize meselesini çözümü için Yeşilyurt Belediyesindeki gri pasaport skandalı tecrübesinden yararlanılmasını tavsiye etti. 

-“Bu konuyu siz de değerlendirin; bu gri pasaportla insan kaçırma yöntemi var” 

Ağbaba, Dışişleri Bakanı Fidan’a şunları söyledi, “Bir vize meselesi var Sayın Bakan, bu vize meselesini çözemediniz. Benim bir önerim var: Biz Malatya olarak bu konuda tecrübeliyiz. Bizim bir Yeşilyurt Belediyesi var, gri pasaport veriyor, hizmet pasaportu; vizeye gerek kalmadan gidiyor ama geri gelmiyorlar. Bu konuyu siz de değerlendirin; bu gri pasaportla insan kaçırma yöntemi var, VIP insan kaçırma yöntemi var. Sağ olsun, geçen yıl o Belediye Başkanımıza da “Yılın Belediye Başkanı” ödülünü verdik. Haklı mı? Vallahi haklı. Bunu dünyada düşünecek bir belediye başkanı var mı, bir siyasetçi var mı? O konuda sizi de AK Parti Grubunu da tebrik ediyorum.”

-“Devletin belediyesi insan kaçakçılığı yaptı, hem de gri pasaportla”

Plan ve Bütçe Komisyonunda söz alan CHP Antalya Milletvekili Mustafa Erdem’de Yeşilyurt Belediyesini gri pasaport skandalınına değinerek, “Sayın Bakanım, Malatya Yeşilyurt Belediyesi vakasını herkes hatırlıyor. AKP'li belediyenin gri pasaportla yurt dışına etkinliğe gönderdiği 45 kişiden 43’ünün geri dönmediğini hepimiz biliyoruz. Devletin belediyesi insan kaçakçılığı yaptı, hem de gri pasaportla; bu, sadece bir örnek. Şimdi kalkıp “Bize niye vize vermiyorlar?” diye yakınmamız da doğal.” İfadeleri ile konuşu Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın gündemine taşıdı. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar