SON DAKİKA

Yazıhan Besicilik OSB'de Yatırım Başlıyor

Yazıhan Besicilik OSB'de Yatırım Başlıyor
A- A+

Malatya Yazıhan Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi’nde  1. etapta yer alan toplam 58 adet besi işletme parselinin yatırımcıya tahsis edilmesi ile ilgili yapılmış veya yapılacak başvuruların değerlendirilerek tahsislerinin yapılmasına karar verildi.

Malatya Yazıhan Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Malatya Vali Hulusi Şahin Başkanlığında Yazıhan Kaymakamlığı Şehit Piyade Onbaşı Eyüp Hacıoğlu Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı ile ilgili olarak Malatya Valiliği’nden yapılan açıklama da, Yazıhan Besicilik OSB’de  58 adet parselin yatırımcılara verilmesine karar verildiği bildirilerek, “Toplantıda TDİOSB Müdürlüğünce 02.11.2022 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen Altyapı ve Elektrik Dağıtım Şebekesi işine ait teknik bilgilendirme yapıldıktan sonra Altyapı ve Elektrik Dağıtım Şebekesi işinin yıl sonuna kadar bitirilecek olmasından dolayı 1. Etapta yer alan toplam 58 adet besi işletme parselinin yatırımcıya tahsis edilmesi ile ilgili yapılmış veya yapılacak başvuruların değerlendirilerek Yönetim Kurulunca uygun bulunanların tahsislerinin yapılmasına karar verildi. Müteşebbis Kurulunun 19.12.2022 tarih ve 04 sayılı kararı gereğince tahsisi yapılacak işletme parsellerine ait alt yapı inşaatı, genel idari giderler ve yatırım ile ilgili cari giderler dahil tahsisi yapılacak bedelin 125,00 tl/m2 olarak belirlenmesine karar verilmişti. Bu toplantıda söz konusu bedelin 31 Aralık 2023 tarihine kadar geçerli olacağı, 1 Ocak 2024 itibariyle ise tahsisler için müteşebbis kurul heyetinin belirleyeceği miktarda fiyatın arttırılacağı, söz konusu karar gereğince aşağıda belirtilen besi işletme parsellerine belirtilen miktarda katılım bedeli alınmak şartı ile ve belirtilen ücretin yarısı tahsis sözleşmesinde, kalan diğer yarısı altı ay içerisinde ödenmek üzere tahsis işlemlerinin gerçekleştirileceği karara bağlandı.” şeklinde bilgiler paylaşıldı. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar