SON DAKİKA

“Adaletli idarecilerin, yalansız siyasetçilerin, iş yapan yöneticilerin diyarı olsun”

“Adaletli idarecilerin, yalansız siyasetçilerin, iş yapan yöneticilerin diyarı olsun”
A- A+

Malatya Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın, sosyal medya hesabından yaptığı yorumlara bir yenisini daha ekleyerek, kentin yönetici, idareci ve siyasetçilerine göndermelerde bulundu. Akın, “Vilayet isterim; memleketin derdi ile dertlenenlerin, Allah için gerçekten vebali bilenlerin ve haklıya haklı, haksıza haksız diyen ve bu anlamda amasız ve fakatsız mücadele verenlerin yurdu olsun” ifadelerini kaydetti.

Malatya Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın’ın yorumu şu şekilde;  “Vilayet isterim; yürekli insanların, adaletli idarecilerin, yalansız siyasetçilerin, eyyamcılık yapmayan STK ların, iş yapan ve yaptıran yöneticilerin diyarı olsun. Vilayet isterim; fırsatçılık yapmayan esnafın, ahlaklı davranan iş verenlerin, icraat yapan ve yaptıran temsilcilerin memleketi olsun. Vilayet isterim; duruşu net olanların, kişiliği tek olanların, laf söz yerine iş üretenlerin ve sürekli reklam poz yerine hakkın rızasını gözetenlerin yurdu olsun. Vilayet isterim; eksiklerin giderildiği, yanlışların bitirildiği, haksızlıkların kaldırıldığı ve ahlaksızlıkların engellendiği ili olsun. Vilayet isterim; şikayet etmek yerine iş gören, topu taca atmak yerine çözüm üreten, her şeyi abartıp engel çıkarmak yerine çare arayan ve çoğu zaman ağlatmak yerine gülen ve güldürenlerin şehri olsun. Vilayet isterim; sen ben yerine biz, ocu, bucu yerine bizler ve bana, sana ve ona yerine herkese hakkaniyetli davranan yöneticilerin diyarı olsun. Vilayet isterim; memleketin derdi ile dertlenenlerin, Allah için gerçekten vebali bilenlerin ve haklıya haklı, haksıza haksız diyen ve bu anlamda amasız ve fakatsız mücadele verenlerin yurdu olsun.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar