SON DAKİKA

Battalgazi Belediyesinden enkaz temizliği

Battalgazi Belediyesinden enkaz temizliği
A- A+

Depremin izlerini her mahallede silmek adına faaliyetlerine devam eden Battalgazi Belediyesi, Fırat Mahallesi’nde enkaz sonrası temizlik çalışması gerçekleştirdi.

 Battalgazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Fırat Mahallesi’nde enkaz sonrası temizlik çalışmaları gerçekleştirildi. Ekipler, mahallede bulunan ev ve iş yerlerinin önünde biriken enkaz sonrası kalıntıları ortadan kaldırdı. Ayrıca, yollarda ve kaldırımlarda biriken moloz ve çöpler de temizlendi.
 

Muhtar Biner: “Bütün Taleplerimiz Karşılanıyor”
2019 yılından bu yana Battalgazi Belediyesi ile birlikte başlayan ve devam eden bir hizmet çalışması olduğunu belirten Fırat Mahallesi Muhtarı Fırat Biner, “Battalgazi Belediyesi, 2019 yılından bugüne kadar  geçen süre içerisinde gerçekten Fırat Mahallesi’nde ve diğer bölgeler de dahil olmak üzere temizliğe önem veren, temizliği şiar edinen, vatandaşının rahatlığı noktasında mümkün mertebe fedakarlıklar yapan, elinden geleni yapan bir belediye. Ben bunu gerçekten hissediyorum. Biz Battalgazi Belediye’mize herhangi bir talebimiz doğrultusunda vardığımızda Battalgazi Belediyesi’nden herhangi bir erteleme, ötelemeyle karşılaşmadık. Bütün çalışmalarda, temizlik işlerinde olsun asfalt dökümünde olsun kilit taş yapımında olsun gerekli bütün çalışmalarda taleplerimizi ilettikçe Battalgazi Belediyesi duyarsız kalmadı. Mümkün mertebe, ellerinden geldiğince bize hizmet vermeye çalıştı. Enkazların etkisiyle kaldırımlarımız, yollarımız, asfaltlarımız kirlendi. 106 tane ağır hasarlı binamızın yıkımı bitti. Sonrasında ise Battalgazi Belediyesi 4’üncü kez enkaz sonrası temizliği için bizim mahallemizde çalışmalarını sürdürüyor. Yine bugün de Fırat Mahallesi’nde hummalı bir şekilde Temizlik İşleri birimi çalışmalarına devam ediyor. Dışarıdan gelen vatandaşlarımız var. Bu vatandaşlarımız şehrimizi gezdiği zaman bu kadar yıkıma rağmen belediyenin ayakta durmasını, çalışmasını resmen takdir ediyor. Zaten temizdik, yine temiz olmaya çalışıyoruz. Ben Fırat Mahallesi Muhtarı olarak mahallem adına kıymetli başkanım Sayın Osman Güder’e, temizlik işleri ekibine ve eli değen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

  - BÜLTEN 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar