SON DAKİKA

Burası Malatya.. “Ey öğretmenler adeta enkazdan çıkmış bir kıyafetle okula gelmeyin”

Burası Malatya.. “Ey öğretmenler adeta enkazdan çıkmış bir kıyafetle okula gelmeyin”
A- A+

Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, okul müdürlüklerine, onlarında öğretmenlere gönderdiği yazı da öğretmenlere “Hiçbir personelimizin adeta enkazdan çıkmış bir kıyafetle göreve gelmemesi için gerekli olan uyarılar yapılacak” denildi.  Deprem bölgesi Malatya’da öğretmenler için “enkazdan çıkmış bir kıyafetle gelmeyin” ifadesinin kullanılması dikkat çekti. 

Alınan bilgiye göre; Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, okul idarecilerine, onlarında öğretmenlere gönderdiği yazı içeriğinin Vali Ersin Yazıcı’nın talimatı olduğu iddia edildi. Söz konusu yazıda özellikle öğretmenlerin kılık ve kıyafetlerine dikkat çekilerek, “adeta enkazdan çıkmış bir kıyafetle göreve gelmemeleri' istendi.

Malatya gibi depremden çıkmış ve büyük yıkım görmüş bir ilde, büyük bölümü halen konteynerde ve ailesi Malatya dışında yaşayan öğretmen ve diğer personel için gönderilen talimatın içeriği ve kullanılan ifadelerin nezaket ölçüsü dikkat çekti.

Vali Ersin Yazıcı’nın, 20 Eylül Çarşamba günü Yeşilyurt ilçesin Çırmıhtı semtine yaptığı ziyaretin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlüklerine, müdürlüklerce de tüm personele iletilen duyurunun içeriği şu şekilde:

"Kıymetli arkadaşlar bugün Sayın Valimiz Yeşilyurt ilçemizi ziyaret etti. Kurum müdürlerimizden brifing aldı. Sayın valimizin talimatıdır: tüm okul ve kurumlarımızda kılık kıyafet anlamında gerekli Özen gösterilecek hiçbir personelimizin adeta enkazdan çıkmış bir kıyafetle göreve gelmemesi için gerekli olan uyarılar yapılacak. Ayrıca öğrencilerimize gerekli psikolojik desteği sağlayabilmemiz için biz öğretmenlerin bir an önce deprem psikolojisinden kurtularak 6 Şubat tarihinden önce görevimizi yaparken göstermiş olduğumuz şevkle gayretle çalışmamız önem arz etmektedir. Okullarımızda yapacağımız sanatsal sportif kültürel her türlü etkinliği olabildiğince arttırılması ve öğrencilerimizin bu etkinliklere aktif bir şekilde katılımı için gerekli tedbirlerin alınması önem arz etmektedir."

malatyahaber.com / malatyayenises.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

3 yorum yapılmış

 • Vahdet (9 ay önce)
  Önce çocuklara pedagog gitdin, her sınıfa bir ozel pedagog ayarlayın önce !!! Adaptasyonunu saglayan etkinlikler duzenleyin psikoterapi eşliğinde!!!! Siz bunları düşünün, kılık kıyafetten medet umulmaz, hele de takım :))) Konteynerda kalan parasız öğretmenin soruyorum nerde çeşit çeşit takım bulsun. Her öğretmene ver o zaman 10 tane takım. Millet canını zor kurtarmış evlerinden bir çöp alamamış , hala halk korku , toz bulutu için de takım diyorlar . Malatya bu kafayla 100 yıl geçse düzelmez!
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Yeter (9 ay önce)
  Malatya ya nitelikli hali bu şekilde kazandıramazlar, gerekli refah düzeyini ve güvenli, huzurlu yaşam alanını sağlayın önce! Hem bu binaları imara açanlar sizler vatandaş oldu, mağdur, hem de bu enkazı vatandaşın sırtına vurarak temizlemeyi ummak vasıfsızlıktır . YETER
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Tufan (9 ay önce)
  Öğrencilerin psikolojisi var da bu öğretmenlerin psikolojisi bozuk değil mi? Zaten parasızlık milletin canına tak etmiş durumda bir de bu halde güzel giyinin, hangi koku parfüm sıkalım acaba öneriniz var mı?
  %100
  %0
  Yanıtla
Çok okunanlar