SON DAKİKA

Gürkan “Azmak” tartışması için konuştu, “Ben sözümün arkasındayım”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan partilinin evinde gizlice çekilip servis edilen video için konuştu, "Orada da sözümüzün önündekini kestiler. Ben sözümün arkasındayım, ‘azmak’ kelimesi, tabiatın kendi değerlerine ihanet etme hadisesidir.” dedi.

Gürkan “Azmak” tartışması için konuştu, “Ben sözümün arkasındayım”
A- A+

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde AK Parti İl Başkanlığının progğramladığı Hanımınçiftliği Mahallesinde bu partilinin evinde sohbet ederken gizlice çekim yapılıp, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya ziyareti öncesinde kamuoyu ile paylaşılan “azma” ifadesinin geçtiği konuşmasının arkasında olduğunu bildirdi. Gürkan, “Orada da sözümüzün önündekini kestiler. Ben sözümün arkasındayım ‘azmak’ kelimesi, tabiatın kendi değerlerine ihanet etme hadisesidir.” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Beyaz TV’de katıldığı program da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Gürkan, programda Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Hanımiınçiftliği Mahallesinde parti programı kapsamında bir partilinin evinde vatandaşlarla sohbet ederken, gizlice çekilen ve konuşmasının ön kısmı bulunmayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın son Malatya ziyareti öncesinde de piyasaya servis edilen video kaydı ile ilgili soruya da yanıt verdi.

-“Ben sözümün arkasındayım, ‘azmak’ kelimesi, tabiatın kendi değerlerine ihanet etme hadisesidir”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Sözümüzün bütünde dedim ki, Rahman süresinde, dünyanın denge üzerine kurulduğunu, yani bitkilerin, hayvanların, canlıların dünya üzerinde herkesin bir hakkı olduğunu buna dikkat etmemiz lazım. Benim keşkem yok. Benim ruhsat verdiğimi ağır ve orta hasarlı olan varsa gelsin. Belediye olarak yaptırdıklarımdan hafif hasar da yoktur. Ama biz o dönem de de özellikle tarım arazilerinin imara açılmaması, yüksek imar verilmemesi noktasında, her beş katta ayrı bir bodrum olması noktasında, mağaza yapılacak diye kolonları kaldırma noktasında, konut alanlarının altına fırın yapılmaması noktasında bunu tek tek izah ettik. Orada da sözümüzün önündekini kestiler. Ben sözümün arkasındayım, ‘azmak’ kelimesi, tabiatın kendi değerlerine ihanet etme hadisesidir.” İfadelerini kaydetti.

-‘Bir metruk yerde pazarlanması doğru bir şey değildi”

Gürkan, “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak baktığımızda, yatırımlar noktasında 81 ilde en üst seviye de yatırım yapan belediyelerden bir tanesiyiz. Sadece Dünya Kayısı Ticaret Merkezinin maliyeti  6 milyarı TL’nin üzerinde bir rakam, bir proje. Dünya kayısının başkenti Malatya’dır. Dünya kuru kayısı üretiminin yüzde 80’nine yakını Malatya’da üretilmektedir. Dünya markası güneşin altın yumurtası diye tabir ettiğimiz kayısının, bir metruk yerde pazarlanması doğru bir şey değildi. Biz Malatyalılar olarak misafirlerimizi kayısı pazarına götüremiyorduk. Şuanda çok modern anlamda Dünya Kayısı Ticaret Merkezi yaptık.” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar