SON DAKİKA

İnönü Üniversitesinin 3 Aylık Medya Analiz Raporu Yayınlandı

İnönü Üniversitesinin 3 Aylık Medya Analiz Raporu Yayınlandı
A- A+

İnönü Üniversitesinin 3 Aylık Medya Analiz Raporu Yayınlandı

Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayan İnönü Üniversitesi 2022 Yılı Medya Analiz Raporu yayınlandı. Rapora göre; İnönü Üniversitesi 2022 yılı Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında 18 bin 959 haberle yerel ve ulusal medyada yer aldı. Rapora göre, söz konusu dönemde medyada yayınlanan haberlerden 4 bin 630 habere, İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Uygulama Birimi İNÜHABER Merkezi kaynaklık etti.

AjansPress Medya Takip Merkezi’nden alınan veriler dikkate alınarak hazırlanan Medya Analiz Raporu’na göre; İnönü Üniversitesi 2022 yılı Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında 18 bin 959 haberle yerel ve ulusal medyada yer aldı.

Basının yanı sıra İNÜHABER Merkezi ve Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’nün medyada yer alan haberlerin kaynak gösterildiği rapora göre; İNÜHABER Merkezi’nin 2022 yılının Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında 4 bin 630 habere kaynaklık ettiği görüldü.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay Medya Analiz Raporu için hazırladığı takdim yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Üniversitemizin medyadaki görünürlüğünü artırmak suretiyle kurumsal imaj ve itibarını güçlendirmeye ilişkin çalışmalarda özveriyle hareket eden Kurumsal İletişim Birimimize ve İNÜHABER Uygulama Atölyesi’nde gönüllü çalışan öğrencilerimize ise ayrıca teşekkür ediyor, üstün görev bilinciyle yürüttükleri çalışmalarda başarılar diliyorum.”

İnönü Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan Medya Analiz Raporu’nda İnönü Üniversitesinin medyadaki durumunun ve görünürlüğünün gerçekçi ve bilimsel bir anlayışla analiz edilmesi amaçlanıyor.

Medya Analiz Raporu’nda; mecralara göre haberlerin günlük dağılımı, kategorilere göre haberlerin günlük dağılımı, haberlerin yönelimine göre günlük dağılımı, , haberlerin kaynağına göre günlük dağılımı, haberlerin kategoriler açısından yönelimine göre günlük dağılımı, aylara göre genel görünüm, genel değerlendirme kategorilerine yer verildi.

Medya Analiz Raporu’na https://www.inonu.edu.tr/kurumsaliletisim/menu/21156/nisan-mayis-haziran linkinden ulaşılabilir.

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar