SON DAKİKA

“Malatya bitti, yıkıldı” ifadeleri, arkadaşlarımızın moral ve motivasyonunu düşürüyor”

“Malatya bitti, yıkıldı” ifadeleri, arkadaşlarımızın moral ve motivasyonunu düşürüyor”
A- A+

“Malatya bitti, yıkıldı” ifadeleri, arkadaşlarımızın moral ve motivasyonunu düşürüyor”

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, “Bu zorluklarla uğraşırken sürekli paçalardan tutulup sadece eleştirip, en küçük olumsuzlukta sanki ‘Malatya bitti, yıkıldı’ gibi ifadelerin, arkadaşlarımızın moral ve motivasyonunu düşürdüğünü bilmelerini istiyorum” dedi. 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Elimizdeki istatistiklere göre 200 bine yakın vatandaşımız il dışında. Bu vatandaşlarımızı ve daha önce giden vatandaşlarımızı şehrimize tekrar getireceğiz. Şehrimize getirmenin yolu, şehrimizi cazip hale getirmektir” şeklinde konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Nikâh Sarayında düzenlenen programa Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, MHP MKY Üyesi Eyüp Gönültaş, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Altın, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcıları, il ve ilçe muhtar derneklerinin başkanları, muhtarlar, daire başkanları ve şube müdürleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının akabinde İsrail tarafından Filistin’e yönelik düzenlenen hain saldırılar sonrası şehit olan masumlar için okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Şahin Yıldırım tarafından şehitler için dua edildi. 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Şehitler için okunan dua sonrasında protokol konuşmalarına geçildi. 

-“Şehrimize negatif enerji vermek isteyen kimselere müsemma göstermeyin”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan “Biz hiçbir zaman tarım arazilerini imara açmadık. Beş kattan fazla imar da vermedik. Depremlerde zarar gören 11 şehir içinde ilk dört şehir içinde ağır hasarlı bir şehir belediye başkanı olmak durumunda kaldık. Bu süreci de Malatya olarak gerek Valiliğimiz, gerek Büyükşehir Belediyemiz, gerek kamu kuruluşlarımız ve gerek muhtarlarımızla birlikte süreci açık arayla en iyi götüren il Malatya’dır. Bundan kimsenin tereddüttü olmasın. Şehrimize negatif enerji vermek isteyen kimselere müsemma göstermeyin.  Bu memleket sahipsiz değil. Bu memleketin sahibi de var, Valisi de var, Belediye Başkanı da var, Vekili de var, Cumhurbaşkanı da var. Mahallelerimizin sancak beyleri olan kahraman muhtarları da var” dedi. 

“200 bine yakın vatandaşımız il dışında”

Gürkan, “El ele vereceğiz, gönül gönüle vereceğiz ve inşallah hep birlikte Malatya’yı ayağa kaldıracağız. Elimizdeki istatistiklere göre 200 bine yakın vatandaşımız il dışında. Bu vatandaşlarımızı ve daha önce giden vatandaşlarımızı şehrimize tekrar getireceğiz. Şehrimize getirmenin yolu, şehrimizi cazip hale getirmektir. Dedikodu yapanlara fırsat vermeyeceğiz. Şehrimize negatif elektrik veren hiç kimseye müsaade etmeyeceğiz. Şehrimizin demografik, sosyolojik yapısını bozmadan şehrimizi mazisine layık istikbaline hazırlayalım. Ben size inanıyorum, güveniyorum. Bu yol kutlu bir yoldur. Vebali ve sorumluluğu olan bir yoldur” diye konuştu. 

“Arkadaşlarımızın moral ve motivasyonunu düşürdüğünü bilmelerini istiyorum.“

Malatya Valisi Ersin Yazıcı “Güzel Malatya’mız 6 Şubat depremleriyle sarsıldı, yıkıldı. İnsanlarımız sağa sola savruldu. Ama hayat devam ediyor. Birbirimizden güç alarak, olumlu enerjiyi alarak, negatif enerji pompalamayarak bu zorluğun altından Allah’ın izniyle hep birlikte kalkacağız. Sakın ola ki ümidinizi kaybetmeyiniz. Bu büyük devlet, Türkiye’nin bir parçası olan bu şehrin güzel insanları zor günde nasıl kenetlenir biliyor. O düsturla da hareket edeceğiz. Şehir yeniden imar edilecek. İnancınızı bu noktada asla kaybetmeyin. Ben Düzceliyim. Düzce iki tane deprem yaşadı. Düzce eskisinden daha güzel. Allah’ın izniyle Malatya’da eskisinden daha güzel olacak. Büyükşehir Belediye Başkanına bir kez daha katıldığımı ifade edeceğim;  bu meşgale içerisinde, bu zorluklarla uğraşırken sürekli paçalardan tutulup sadece eleştirip, en küçük olumsuzlukta sanki ‘Malatya bitti, yıkıldı’ gibi ifadelerin, arkadaşlarımızın moral ve motivasyonunu düşürdüğünü bilmelerini istiyorum. Bütün işler insanlar için yapılıyor. Ama bütün işleri de insanlar yapıyor”” şeklinde konuştu.  

AK Parti İl Başkanı Namık Gören ise, “Demokrasi zincirimizin ilk halkası olan yerel demokrasi geleneğimizin en eski örneği olan muhtarlık müessesesi içerisinde ifa ettiğiniz görevle bir yandan devleti bir yandan da milleti temsil ediyorsunuz. Özellikle 2020 yılında yaşanan deprem ardından yaşanan pandemi ve son olarak asrın felaketi olarak nitelendirilen depremle birlikte sahada ciddi manada gayret gösterdiniz. 19 Ekim Muhtarlar Gününüzü tebrik ediyorum” dedi. 

Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesi adına konuşan Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, “Yaşadığımız depremden dolayı zorlu bir süreç geçirdik ve geçirmeye de devam ediyoruz. İşini gönülden yapan mahallesine hizmet etmeyi kendisine şiar edinen bütün muhtar arkadaşlarıma gönülden teşekkür ederim. Muhtarlar olarak şehrimizin tekrardan ayağa kaldırılması noktasında her zaman elimizi taşın altına koymaya hazırız” diye konuştu.

Battalgazi Muhtarlar Dernek Başkanı Abdulvahap Ortaç ise kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirerek, “Bu yıl 8’incisini kutladığımız muhtarlar gününü muhtarlarımıza armağan eden Sayın Cumhurbaşkanımız Dünya Lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tüm muhtarlarım adına teşekkür ediyorum. Bugün bizleri burada bir araya getiren, ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediye Başkanımıza da canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.  

Milliyetçi Hareket Partisi  (MHP) MKY Üyesi Eyüp Gönültaş, “Bu dönemin muhtarları hakikaten çok çile çekti, çok sıkıntı çekti. 2020 depremi akabinde pandemi ve 6 Şubat tarihinde yaşanan depremde gecenizi gündüzünüze katarak usanmadan bıkmadan hem devlet adına hem millet namına koştunuz yoruldunuz of bile demediniz. Ulvi bir görev yapıyorsunuz.” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar