SON DAKİKA

“Malatya’yı baştan başa fırsatçılıklar ve iş bilmezlikler bürümüş”

İşte o açıklamadan bir bölüm, "Malatya sorunsuz, Malatya harika ve Malatya mükemmel demelere azimlimisiniz. Malatya’yı baştan başa görmemezlikler, duymamazlıklar ve yapmamazlıklar bürümüş; aylardır aynı konuşmalar, aynı masallar ve aynı gazel okumalar almış yürümüş"

“Malatya’yı baştan başa fırsatçılıklar ve iş bilmezlikler bürümüş”
A- A+

Malatya Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın, 6 Şubat depremleri sonrasında geçen 7 aylık sürece yayınladığı açıklama ile sert tepki göstererek, Malatya’nın var olan kötü durumunun iyi ve hiçbir olumsuzluk yokmuş gibi gösterenleri kınadı. 

Malatya Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın’ın kendi sosyal medyasında yaptığı açıklama şu şekilde: “Malatya’yı baştan başa tozlar, dumanlar ve enkazlar bürümüş; Malatya’da kalanlar baştan başa enkazlar da, çukurlarda ve çamurlarda yürümüş. Ağalar, ağalar, ağalar, Malatya’da mısınız? Her şeye iyi, her şeye güzel ve her şeye problem yok demelere azimlimisiniz. Malatya’yı baştan başa fırsatçılıklar, banenecilikler ve iş bilmezlikler bürümüş; Malatya’da kalanlar sağlam evler, konteynırlar ve zorunlu barınmalar için afada yürümüş. Paşalar, paşalar, paşalar Malatya’da mısınız? Her şeye sorun yok, her şeye sıkıntı yok ve her şeye güllük ve gülistanlık var demelere azimlimisiniz. Malatya’yı baştan başa iş bilmezlikler, çok bilmişlikler ve istişaresizlikler bürümüş; gerçekten Malatyayı sevenler, derdi ile dertlenenler, gece gündüz demeden, soğuk sıcak demeden ve çoğu zaman yemek yemeden sorunları için yürümüş. Padişahlar, padişahlar, padişahlar Malatya’da mısınız? Her şeye tamam, her şeye eksiksiz ve her şeye harika demelere azimlimisiniz. Malatya’yı baştan başa kıskançlılıklar, iyi biliyorumculuklar ve ben yaptım olducuklar bürümüş; hep aynı laflar, hep aynı hareketler ve hep aynı kafalar ile yürümüş. Krallar, krallar, krallar Malatya’da mısını?  Malatya sorunsuz, Malatya harika ve Malatya mükemmel demelere azimlimisiniz. Malatya’yı baştan başa görmemezlikler, duymamazlıklar ve yapmamazlıklar bürümüş; aylardır aynı konuşmalar, aynı masallar ve aynı gazel okumalar almış yürümüş. Beyler, beyler, beyler Malatya’da mısınız? Malatya iyi, Malatya güzel ve Malatya sorunsuz demelere devam etmeye azimlimisiniz. İşte Malatya’mın ahvali hali.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar