SON DAKİKA

Millet Bahçesinin Ortasına “Gündüz Kondu” Kafe

Malatya'da gece kondu meselesi, gündüz konduya dönüştü. Millet Bahçesi'nin tam ortası yerine 2 katlı kafe inşa edildi. Duruma Malatya Büyükşehir Belediyesi el attı.

Millet Bahçesinin Ortasına  “Gündüz Kondu” Kafe
A- A+

Havai fişekler patlatılarak yıkımı gerçekleştirilen İnönü Stadının yerine yapılan Millet Bahçesi’nin tam orta yerine 2 katlı kafe yapıldı. Yeşil alan amacı dışında kullanılamayacak olan Millet Bahçesi’ne yapılan söz konusu yapı için adli ve idari soruşturma açılması bekleniyor. 

6 Şubat 2023 depremlerinin büyük yıkım yarattığı Malatya'da, depremin ardından herhangi bir planlamaya dayanmadan ve kentin düzeniyle ilgili herhangi bir değerlendirme yapılmadan oluşturulan konteyner kentler ve konteyner işyerlerinin uygunsuz konumu şikayet konusu olmaya başlarken, kent merkezindeki meydanlarda adeta 'pazar yeri' gibi kurulan konteyner işyerlerinin de ne kadar bu haliyle kalacağı bilinmezken, plansız düzensiz 'gecekondu' yapılaşmalar da devam ediyor. 

Eski İnönü Stadı'nın yıkılarak yerine yapılan Millet Bahçesi de, deprem sonrası denetimsizlik ve başıboşluktan nasibini alırken, yeşil alanın orta yerine konulan iki katlı bir işyeri şaşkınlık yarattı. Konteyner yapıyı kuranlarının, eski belediye civarındaki işyerlerinin rezerv alanında kalarak yıkılacak olması nedeniyle, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedat Gürgen'in bilgisi dahilinde Millet Bahçesi'ne işyerlerini kurduklarını söyledikleri iddia ederken, bu yapıdan haberdar olan Büyükşehir Belediyesi'nin ise duruma müdahale ederek, söz konusu konteyner işyerinin montaj çalışmalarını durdurduğu öğrenildi.

malatyayenises.com

malatyagazete.com

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar