SON DAKİKA

MTÜ'de şaibesiz ikinci personel alım ilanı yayınlandı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi'ndeki yeni dönemde kamuoyu vicdanını rahatlatan uygulamalar devam ediyor. Bu üniversitede artık kişiye özel sözde sertifika şartı talep edilerek personel alınmıyor. Adaylar için KPSS sıralaması esas alınacak. Sabık rektör Aysun Bay Karabulut döneminde üniversite bünyesinde belli kişilere sözde kurs düzenlenmiş gibi sözde sertifika veriliyor, sonra o sertifika personel alım ilanlarında adaylardan istenen belge şartı olarak konuluyordu ve o kişiler üniversiteye personel olarak yerleştiriliyordu.

MTÜ'de şaibesiz ikinci personel alım ilanı yayınlandı
A- A+

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde Prof. Dr. Recep Bentli’nin rektör olmasının ardından yayımlanan ikinci sözleşmeli personel ilanı da şaibesiz ve özel sertifika şartı aranmaksızın yayımlandı. Üniversiteye alınacak olan 62 personel için, KPSS puan sıralaması geçerli olacak. 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, üniversiteye bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, KPSS puan sırası esas alınmak suretiyle 62 sözleşmeli personel alınacak.  Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre; 9 Büro Personeli, 32 Destek Personeli (Temizlik), 1 Hemşire, 10 Erkek  Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 Kadın Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 3 Teknisyen, 1 Tekniker, 1 Programcı olmak üzere 62 Sözleşmeli Personel alınacak.

Personel alımı yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın KPSS (B) Grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle gerçekleştirilecek.

Adaylar başvurularını 6 Ağustos tarihinden itibaren 15 gün içinde Malatya Turgut Özal Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen yapabilecekler. 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin Rektör Prof. Dr. Recep Bentli döneminde yayınlanan ilk ilanda da özel şart ve sertifikaya sahip olma şartı aranmamış ve KPSS puan sıralaması öncelikli görülmüştü.

-Sabık rektör döneminde üniversite bünyesinde belli kişilere sertifika veriliyor, sonra o sertifika ilanda istene belge oluyordu 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde Sabık Rektör Aysun Bay Karabulut’un 4 yıllık döneminde personel ilanlarında özel koşullar ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin kendi bünyesinde açtığı sözde kurslarda belli sayıda kişi ya da kişilere verilen ve konusu da Türkiye’de ikinci örneği de olmayan sertifikaya sahip olma şartı aranıyordu. 

Yeniden aday olmasına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ikinci dönem için rektörlüğe atanmayan, hakkındaki yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarını şimdiye kadar yalanlamayan, rektörlük döneminde kişisel mal varlığının arttığı, Malatya, Ankara ve İzmir’de lüks villalar aldığına dair haberlere de doyurucu yanıt veremeyen  Sabık (eski) rektör Aysun Bay Karabulut’un  Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğü döneminde önce üniversite bünyesinde kurs düzenlenmiş gibi sertifika veriliyor, ardından sadece bu sertifikaları alanların girebileceği koşulların yer aldığı personel alım ilanları yayınlanıyordu.  

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

2 yorum yapılmış

 • Süleyman (8 ay önce)
  Bu eskinin tonlarca mahkemeleri ne oldu ? Nasıl insan içine çıkıyorlar yazık . DEVLET herşeyin zamanını bilir Bu eskininde mahkeme süreçlerini gündeme taşıyın .
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Ferit (8 ay önce)
  Bu eski rektör o sertifikaları boşuna mı düzenliyordu, ? Ercan her şeyi biliyor. Ama devlette her şeyi biliyor,
  %100
  %0
  Yanıtla
Çok okunanlar