SON DAKİKA

Sorumlu Karunların bu binada çıkan toz zerresi kadar utanması yoktur

A- A+

Malatya’da vatandaşların 30-40 yıllık birikimlerini yatırarak daire sahibi oldukları ve yeni olmasına rağmen 6 Şubat depremleri sonrasında kullanılamaz hale gelen Yeşilyurt’taki 16 katlı bina patlayıcı kullanılarak yıkıldı. Vatandaşın tüm birikimi yapılmayan denetim ve kontroller nedeniyle enkaza dönüşürken, Karun gibi zenginleşenler ise utanmadan siyaset yapmaya devam ediyorlar. 

-Denetim ve kontrol yapmayanlar halen  geziyor 

Malatya' da özellikle Yeşilyurt ilçesinin Bostanbaşı bölgesinde ağır hasar görmüş yüksek katlı binaların yıkımı devam ediyor. 

Ağır depremlerde hasar alan Kursa sitesi 1450 kapsül ile 140 kilogramlık patlayıcıyla yıkıldı. 17 katlı bina saniyeler içinde enkaza döndü.

Yeşilyurt bölgesinde 6 Şubat depremleri sonrasında henüz 5 yıllık olmayan binlerce bina ağır hasar görmüştü. Binaların kontrol ve denetiminde sorumlu olan siyasi yöneticiler ise Malatya’da siyaset yapmaya ve yeni dönemde yönetime talip olmaya utanmadan devam ediyorlar. 

-Vatandaşın birikimi enkaza dönüştü, onlar Karun gibi zenginleşti 

6 Şubat depremlerinde özellikle Yeşilyurt bölgesinde yapılmayan denetim ve kontroller nedeniyle henüz 5 yaşını doldurmamış olan binlerce bina enkaza dönüştü. Binlerce Malatyalının 30-40 yıllık birikiminin enkaza dönüştüğü binaların kontrol ve denetimini yapmayan siyasetçiler ve aileleri ise Karun gibi zenginleşti. 

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar