SON DAKİKA

381 polis yemin ederek göreve başladı

A- A+

Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 381 polisi adayı için mezuniyet töreni düzenlendi.

 

Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde 6 aylık eğitim sürelerini tamamlayan 381 polis adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Törene Vali Hulusi Şahin, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, İl Jandarma Komutanı Albay  Ercan Altın, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Elazığ İl Emniyet Müdürü Celal Sel, STK temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri ve kalabalık bir topluluk katıldı.

 

Malatya POMEM sahasında gerçekleşen törende Dönem birincisi Ahmet Cevizci, yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu telefonla katıldığı törende  yeni polisleri tebrik etti.

Ailelerinde yoğun ilgi gösterdiği törende polis adayları yemin etti.

Geçit töreni sonrası polis adayları kep fırlattı. Yeni polisler ve aileleri günün mutluluğunu birlikte yaşadılar.

 

Törende konuşan Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü  Faruk Nalçacı, “Merkezimiz, eğitim faaliyetlerini en iyi şekilde yerine getirmek suretiyle; özgüven sahibi, aynı zamanda kendisine güvenilen, olaylara objektif olarak yaklaşabilen, canını feda edeceğimiz milli ve manevi değerlerimize bağlı, topluma örnek olacak nitelikte şahsiyetler yetiştirip Teşkilatımıza kazandırmaya devam etmekte ve edecektir. 27. Dönem mezunlarımız, 2021 yılı Kasım ayında başlayan yoğun bir program doğrultusunda devam eden eğitim süreçlerini, bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktadır.

Bugün bizler; göreve başladığında ne yapacağını çok iyi bilen, disiplinli, hukukun temel ilkelerini özümsemiş, kendini sürekli geliştiren ve yenileyen, gücünü devletten alan ve fakat bu gücü milletinin huzuru için yasalar çerçevesinde nasıl kullanacağını gayet iyi bilen genç mezunlarımızı Teşkilatımıza kazandırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

 

-“Devletten başka hiçbir güce karşı yükümlülük altında hissetmemelisiniz”

Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Faruk t Nalçacı şöyle devam etti, “Genç Mezunlarımız, Bugünden itibaren Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yılmaz, yorulmaz ve sadakatli birer koruyucusu, binlerce yıllık mazisi olan bu soylu ve necip milletimizin hizmetkârı olacaksınız. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarından ve devlete sadakatten sapmadan ülkemize hizmet edeceksiniz. Kimliğiniz, üniformanız, silahınız ve sahip olduğunuz yetkiler Aziz Türk milletinin sizlere birer emanetidir. Terör örgütlerine ortam sağlayan nifak çetelerinin varlığı karşısında sizlere düşen görev, hiç durmadan ve yılmadan fedakarca çalışmak, her zaman doğrunun sesi ve dürüst olmaktır. Ancak bu şekilde Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ve demokratik yapısını koruyabiliriz. Kendi canlarını; canlarından üstün bildikleri kutsal değerleri uğruna seve seve feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizin açtığı bu kutlu yolda, sizler de milletimizin huzur ve saadetini temin etmek için en az onlar kadar fedakâr olmalısınız. Teşkilatımız, vatanımızı tehdit eden FETÖ, PKK gibi tüm terör örgütlerine karşı göstermiş olduğu mücadeledeki başarının yanı sıra asayişten uyuşturucuyla mücadeleye, trafikten istihbarata her alanda çok daha başarılı işlere imza atmaktadır. Sizler de gayretleriniz ile bu başarının bir parçası olmaya çalışmalısınız. Devletten başka hiçbir güç ve iradeye kendinizi esir etmemeli, Türkiye Cumhuriyeti Devletine tam teslimiyetle çalışmalı ve kendinizi, bu milletten, devletten başka hiçbir güce karşı yükümlülük altında hissetmemelisiniz. Önce insan sonra polis olduğunuz gerçeğini unutmadan vazifenizi yapacağınıza olan inancım tamdır. Allah yar ve yardımcınız olsun. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”

 

-“Bizim sadakatimiz devletedir”

 

Vali Hulusi Şahin ise törende şu konuşmayı yaptı; “Polis Teşkilatı, 330 bin mensubu ile başta terör olmak üzere suç ve suçluyla mücadelede gece gündüz mesai mefhumu tanımadan görev uğruna her türlü fedakarlığı yapan bu uğurda seve seve canını vermekten çekinmeyen bir teşkilattır. Bu teşkilatımızın mensupları şahadete yürürken bir an bile duraksamamışlardır. Önemli olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekasıdır. Bu uğurda sadece polislerimiz değil yeri geldiğinde bu vatanın her evladı son ocak tüttüğü müddetçe her türlü fedakarlığı gözünü kırpmadan yapacaktır.  Bizim sadakatimiz devletedir. Başka kimseye sadakat göstermeyiz. Bizim bağlılığımız kanunlaradır. Bizim amirlerimiz başta Cumhurbaşkanımız, İçişleri Bakanımız ve sıralı amirlerimizdir. Biz başka amir tanımayız. Başka ünsiyet kurmayız. Başka ünsiyet kuranların bu ülkeyi nereye götürdüklerini gördük.”

 

Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi 27. Dönem Birincisi Ahmet Cevizci, “Genç mezunlar olarak kutsal ilim ve irfan yuvasında Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı insan haklarına saygılı ve bu hususları temel gaye edinen bize aziz milletimize güvenlik hizmeti sunmaktan onur duyacağız. Teşkilatımız içerisinde bize verilecek her türlü görevi en zor şartlarda dahi usanmadan, yılmadan özveri ve gayretle yerine getireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Üzerimizdeki üniformayı haysiyet onur ve gurur içerisinde ömrümüzün sonuna kadar şerefle taşıyarak hangi şartlarda olursa olsun dürüstlükten asla ayrılmayacağız.” Şeklinde konuştu.

 

Tören sonrasında  Ali Yılmaz Tüccar adlı polis adayı, kız arkadaşı Duygu Öztürk’e evlilik teklifinde bulunarak yüzük taktı.

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 381 polisi adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 381 polisi adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 381 polisi adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 381 polisi adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 381 polisi adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 381 polisi adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 381 polisi adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 381 polisi adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 381 polisi adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 381 polisi adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 381 polisi adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 381 polisi adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 381 polisi adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 381 polisi adayı için mezuniyet töreni düzenlendi.

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar