SON DAKİKA

AK Partili Çalık'ın ikinci kez rektör atanmayan bacısı MHP'den Aday Adayı Oldu

AK Partili Çalık'ın ikinci kez rektör atanmayan bacısı MHP'den Aday Adayı Oldu
A- A+

Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nin (MTÜ) görevde kaldığı 4 yıl boyunca adı usulsüzlükler, yolsuzluklar, skandallar ile anılan eski rektörü Aysun Bay Karabulut, MHP'den milletvekili aday adayı olduğu ve başvurusunu partinin genel merkezne yaptığı bildirildi.

www.malatyahaber.com'da yer alan habere göre; AK Parti Malatya Milletvekili olan ablası Öznur Çalık'ın siyasi etkisi ve gücü sayesinde, üniversite kariyerini geliştiren, bu sayede 2018 yılında kurulan Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nin rektörlüğüne atanan Aysun Bay Karabulut, kendisi gibi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Çalık'ın desteğiyle öğretim görevlisi yapılan kocası Ercan Karabulut'la birlikte, üniversiteyi 'idare etmeye' başlamış, çoğunluğunu Ankara'da geçirdiği görev süresince adı birçok yolsuzluk, usulsüzlük, skandala karışmıştı. Hakkında YÖK tarafından açılan soruşturmalar bulunan sabık rektör, MTÜ'de rektör olduktan sonra hızlı mal varlığı artışıyla da gündeme gelmiş, icralık borçlu olmalarına rağmen rektörlük süresince edindiği Malatya, Ankara ve İzmir'de edindiği 3 villa ve lüks araçlarla yaygın basında da haber konusu olmuştu.

Ailesi Ankara'da bulunan ve bu nedenle 4 yıllık rektörlük döneminde zamanının büyük bölümünü Ankara'da geçiren, burada özellikle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bazı danışmanlarla dostluk kurarak çok sayıda siyasi ve bürokratla çektirdiği fotoğrafları sık sık sosyal medyasında paylaşarak, kendisine göre 'güç gösterisi' yapan eski rektör ve kocası, görevi döneminde AK Parti yanlısı sosyal medya mesajları, paylaşımları ile de iktidara yakın olduğu mesajları vermişlerdi.

MHP'YE KAPAK ATTI..
4 yıllık görev dönemindeki yolsuzluk, usulsüzlük, yasadışı uygulamalar, tartışmalı ihaleler, üniversite imkanlarıyla ticarethane kurma başta olmak üzere hakkında çok sayıda iddia bulunan Aysun Bay Karabulut, rektörlük görevinin sona ermesinin ardından, 4 yıllık yeni dönem için aday olmuş, ancak hakkındaki suçlamalardan bilgi sahibi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden ataması yapılmamış, üniversite rektörlüğüne Prof.Dr. Recep Bentli atanmıştı.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında görevi sona eren eski rektör, zaman zaman şarkılı klipler, ne olduğu anlaşılamayan ifadeler içeren sosyal medya mesajlarıyla kendini gündemde tutmaya çalışırken, en son girişimi sürpriz bir şekilde MHP'den Milletvekili Aday Adaylığı oldu.

Malatya'da rektörlük dönemindeki tüm icraatları MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu tarafından da yakından bilinen Aysun Bay Karabulut, son günlerdeki 'bir- iki ufak atraksiyon'un ardından bir anda Cumhur İttifakı ve ardından MHP lideri Devlet Bahçeli ile ilgili paylaşımlar yaptıktan kısa bir süre sonra, MHP genel merkezine yaptığı milletvekili aday adaylığı başvurusu ve her aday adayı ile fotoğraf veren Devlet Bahçeli ile çektirdiği bir fotoğrafı sosyal medyasında paylaştı ve MHP'ye 'kapak attığını' resmen ilan etmiş oldu.

Bugüne kadar siyasi gücüne ve gölgesine sığındığı ablası AK Parti Milletvekili Öznur Çalık'ın yerine bu partiden siyaset yapmayı düşünürken, rektörlük dönemindeki başarısızlığı ve şaibeli yönetiminin AK Parti'nin en üst kademelerince de, yeniden rektörlüğe ataması yapılmayarak onaylandığı değerlendirilen eski rektör Aysun Bay Karabulut'un, hakkındaki soruşturma ve suçlamalardan sıyrılabilmek için iktidarın diğer bir kanadı olan MHP'den siyasete girmeyi tercih ettiği yorumları yapılıyor.

Sosyal medyasında MHP'ye aday adaylığı başvurusu ve MHP genel merkezinde çektirdiği fotoğraflarla yeni parti tercihini ortaya koyan Aysun Bay Karabulut'un, Ankara'dan aday olmak istediği de öne sürülüyor.

KAYNAK: malatyahaber.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar