SON DAKİKA

Rektörlük gidince “Atatürk” demeye başladı

Rektörlük gidince “Atatürk” demeye başladı
A- A+
Reklam

Türkiye’de 5 Aralık 1934’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkı verildi. Her yıl 5 Aralık’ta Türk Kadınına Seçme ve Seçilme hakkının verişi kutlanıyor.  İkinci döneme aday olduğu halde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tekrar   atanmayan Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin eski rektörü Aysun Bay Karabulut, rektörlük makamı gidince 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının veriliş mesajında ilk defa “Gazi Mustafa Kemal Atatürk” ismini kullanmaya başladı. Aysun Bay Karabulut, rektörlüğü döneminde 5 Aralık gününe ilişkin mesajlarında Atatürk fotoğraflarını kullanıyor, ancak ismini anmıyordu. 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi eski rektörü Aysun Bay Karabulut’un 5 Aralık Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin yıldönümlerinde sosyal medya hesaplarında paylaşmış olduğu mesajları şu şekilde:

Rektör: 5 Aralık 2018: Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 84. yıl dönümü kutlu olsun.

Rektör: 5 Aralık 2019: Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 85. yılında, toplumumuzun temelini oluşturan, varlıkları ile fark yaratan kadınlarımızın hayatın her alanında daha fazla bulunmasını temenni ediyor, #5AralıkDünyaKadınHaklarıGünü'nü kutluyorum.

Rektör: 5 Aralık 2020: Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 85. yılında, toplumumuzun temelini oluşturan, varlıkları ile fark yaratan kadınlarımızın hayatın her alanında daha fazla bulunmasını temenni ediyor, tüm kadınlarımızın #5AralıkDünyaKadınHaklarıGünü'nü kutluyorum. 

Rektör: 5 Aralık 2021: Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 87. yılında, toplumumuzun temelini oluşturan, varlıkları ile fark yaratan kadınlarımızın hayatın her alanında daha fazla bulunmasını temenni ediyor, #5AralıkDünyaKadınHaklarıGünü'nü kutluyorum.

REKTÖR DEĞİL 5 Aralık 2022: Dünyada Kadın haklarının kazanılmasına öncülük eden Gazi Mustafa Kemal #Atatürk’ün Türk kadınına seçme seçilme hakkının verilmesinin 88. Yılı 5 Aralık #Dünyakadınhakları günü kutlu olsun.

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar