SON DAKİKA

Akın, Tarım ve Hayvancılık kuruluşlarını iftarda buluşturdu

Akın, Tarım ve Hayvancılık kuruluşlarını iftarda buluşturdu
A- A+

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın’ın ev sahipliğinde tarım ve hayvancılık kurum ve kuruluş yöneticilerinin katıldığı iftar İftar Programı yapıldı.

Programa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter yardımcısı Mehmet Sığırcı, Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, Tarım Meslek Lisesi Müdürü Şükrü Doğan. Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ergün Koşar,  Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Fevzi Çiçek,  Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Sabri Balık,  Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ergül Günaydın, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Aziz Kurtoğlu,  Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli, Alabalık Üreticileri Birliği Başkanı Turgay Özdemir,  Organik Meyve Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Tursun,  Battalgazi Süt Üreticileri Birliği Başkanı İbrahim Nogay, Canlı Hayvan Derneği Başkanı Ramazan Kırma, Tarımsal Kalkınma kooperatif Başkanı Şükrü Ayyıldız, Elazığ Fırat üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeki Erişir,  Turgut Özal Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdurrahman Kösemen,  MALET Genel müdürü Feyzi Yiğit, Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ilçe müdürleri teknik personeller yönetim kurulu denetim kurulu ve ilçe temsilcileri katıldı.

Büyükşehir Belediye Genel Sekreter yardımcısı Mehmet Sığırcı, “Tarım Platformu ve Birlik Başkanımız İhsan Akın’a bizleri böyle önemli bir günde bir araya getirdiği buluşturduğu için teşekkür ediyoruz. Tarım ile uğraşan arkadaşlarımız ile bir aradayız. Rabbim birlikteliğimizi, yol arkadaşlığımız ve kardeşliğimizi daim eylesin” dedi.

Tarım İl Müdürü Tahir Macit ise, “Bütün tarım paydaşlarımız hepiniz hoş geldiniz. Ramazan ayının güzelliği bir arada bulunmak birliktelik ve iftarı beraber yapmaktır. Bizleri burada biraya getiren buluşturan İhsan Akın başkanın ikramından iftar programından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği  ve Malatya Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın ise şöyle konuştu; “Covid-19 pandemisinden dolayı 2 yılın ardından iftar programımızı birlik binamızda yapıyoruz. Tarım Platformu ve tarım paydaşları olarak davetimize iştirak eden tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz. Asıl amacımız hem birlikte olabilmek, hem de koordineli çalışabilmek için buluştuk ve bir aradayız. Daha fazla üretimli yıllarımızın olmasını temenni ediyoruz. Çünkü ülkemizin üretime çok ihtiyacı bulunmakta olup bunun için daha çok çalışmalıyız, daha fazla üretmeliyiz üretene sahip çıkmalıyız.”

İftar programı sonrası istişare toplantısı yapıldı. Katılımcılar tarım  ve hayvancılık üretimi yatırımları konusunda sorunlar ve sıkıntıları istişare ettiler.

[caption id="attachment_6751" align="alignnone" width="904"]Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın’ın ev sahipliğinde tarım ve hayvancılık kurum ve kuruluş yöneticilerinin katıldığı iftar İftar Programı yapıldı. Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın’ın ev sahipliğinde tarım ve hayvancılık kurum ve kuruluş yöneticilerinin katıldığı iftar İftar Programı yapıldı.[/caption]

[caption id="attachment_6752" align="alignnone" width="937"]Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın’ın ev sahipliğinde tarım ve hayvancılık kurum ve kuruluş yöneticilerinin katıldığı iftar İftar Programı yapıldı. Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın’ın ev sahipliğinde tarım ve hayvancılık kurum ve kuruluş yöneticilerinin katıldığı iftar İftar Programı yapıldı.[/caption]

[caption id="attachment_6753" align="alignnone" width="926"]Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın’ın ev sahipliğinde tarım ve hayvancılık kurum ve kuruluş yöneticilerinin katıldığı iftar İftar Programı yapıldı. Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın’ın ev sahipliğinde tarım ve hayvancılık kurum ve kuruluş yöneticilerinin katıldığı iftar İftar Programı yapıldı.[/caption]

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar