SON DAKİKA

Arapgir Belediyesi işçilere yüzde 60 zam yaptı

Arapgir Belediyesi işçilere yüzde 60 zam yaptı
A- A+

Arapgir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Malatya Şubesi arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonucunda işçilerin maaşlarına ve diğer sosyal haklarına 60 artış yapıldığı bildirildi. 

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ile Belediye-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Osman Nuri Solmazgül 1 yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzaladı. Belediye binasında gerçekleşen toplantıda yapılan müzakereler sonucunda belediye ve sendika arasında anlaşma sağlanarak işçilerin ücret ve sosyal hak kalemlerinde yüzde a60 oranında zam yapılmasına karar verildi.  Buna göre; Toplu sözleşmeyle birlikte en düşük 6.800 lira alan Taşeron işçi maaşı 11.000,00 liraya yükseltildi. Ayrıca ikinci altı ay Temmuz ayından itibaren yevmiyelerine yüzde 10 ek zam yapılmasına karar verildi. 

Arapgir Belediye Başkanı Cömertoğlu, Arapgir Belediyesi'nin bugüne kadar ki en yüksek zammını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Yaptığımız anlaşma ile en düşük 6.800,00 lira alan işçilerimizin ücretlerini 11.000,00 liraya yükselttik. Belediyemizin tüm imkânlarını seferber edip yaptığımız bu artış Arapgir Belediyesinin geçmişten bugüne kadar yapılan en yüksek zammını mesai arkadaşlarıma vermiş bulunmanın sevincini yaşıyorum” dedi. 

Belediye-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Osman Nuri Solmazgül, “Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’na emekçi kardeşlerimizin hak ve hukuklarını en iyi seviyeye getirme çabasından, emeğe duyduğu saygıdan dolayı teşekkür ediyor, Toplu İş Sözleşmemizin sendikamıza, belediyemize ve işçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadesini kaydetti.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar