SON DAKİKA

Atatürk Büstüne Saldırıya tepkiler...

Atatürk Büstüne Saldırıya tepkiler...
A- A+

Malatya Kernek Anadolu Lisesi'nin bahçesindeki Atatürk Büstüne yönelik gece yarısı saldırıda bulunulduğunu duyurdu ve bazı Sivil toplum kuruluşları tepkiye sert tepki gösterdiler.  Öte yandan, Emniyet olaya ilişkin olarak geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

-Türk Eğitim Sen Malatya Şubesi

Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Fevzi Şahin , Atatürk Büstüne yönelik saldırıya sert tepki gösterdi.

Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kaydetti;  "Bu gün 10.02.2022 tarihinde Yeşilyurt ilçe Milli Eğitim müdürlüğümüze bağlı Kernek Anadolu Lisesinde Atatürk büstüne kimliği belirsiz vatansız, vicdansız, milli haysiyetten yoksun kişi veya kişiler tarafından saldırı gerçekleştirilmiştir. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin bir an önce yakalanıp yargı önünde hesap vermeleri gerekmektedir. Bu tür provakatif eylemlere fırsat verilmemelidir. Aksi taktirde milli ve manevi değerlere saldırı toplumsal birliğimizi ve beraberliğimizi bozar. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyetinin ortak paydası, ortak değeri, ortak harcı ve bizim kırmızı çizgimizdir. Toplumsal vicdanda kanayan bu yaranın durması adına; Yüreği nasırlaşmamış, cesareti prangalanmamış Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyorum."

-Eğitim Gücü Sen İl Temsilcisi

Eğitim Gücü Sen İl Temsilcisi Ramazan Berkeban ise şu açıklamayı yaptı; "10.02.2022 tarihinde Kernek Anadolu Lisesi'nde Atatürk büstüne kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yapılan saldırıyı Eğitim Gücü Sen olarak kınıyoruz ve lanetliyoruz. Bu gibi provakatif bir eylem geçen haftalarda Samsun'da yaşanmıştı. Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve vazgeçilmez değeridir. Değerlerimize yapılan bu saldırının sorumlularının bir an önce bulunmasını ve gerekenlerin yapılmasını ilgililerden bekliyoruz."

 

-Atatürkçü Düşünce Derneği Malatya Şubesi

Atatürkçü Düşünce Derneği Malatya Şubesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde: "Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine, Atatürk ilke ve devrimlerine, özellikle Demokrasinin olmazsa olmazı Laikliğe ve Atatürk’ün manevi kişiliğine yönelik saldırıların giderek arttığını üzüntüyle görüyor, kaygıyla izliyoruz. Son günlerde SAMSUN’umuzun ONUR ANITI' na yapılan bu son İHANETİ de lanetlerken, bugün ilimizde de  benzer bir olayın yaşandığı haberini aldık. Kernek Anadolu Lisesi’ndeki  Atatürk büstünün  gece yarısı yapılan saldırı sonucu büstün zarar gördüğünü öğrenince derhal ilgili okula gittik. Okul müdürü ile yaptığımız görüşmede gerekli incelemelerin Malatya Emniyeti tarafından yapıldığı bizlere bildirildi.

Her halde dünyanın hiçbir yerinde, kurtarıcısına, öncüsüne değişmez liderine, bağımsızlık savaşının muhteşem kahramanına, medeniyet yolunda en büyük yol göstericisine, böyle bir davranış yapılmamıştır.

Atatürk bu ülkenin kurucu lideridir, ebedi Başkomutanıdır, emperyalizme karşı verilen kurtuluş mücadelemizin ulusal kahramanıdır, önderidir, ortak değerimizdir. Atatürk, Türkiye'dir. Atatürk'e saldırmak Türkiye'ye saldırmaktır. Bu saldırılara sessiz kalmamız mümkün değildir.

Bu saldırıların bir an önce önlenmesini ve böyle girişimde bulunanların en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, Yüce Türk ulusunun var oluşu mücadelesinde ortaya koymuş olduğu kahramanlıklar karşısında saygıyla eğiliyoruz ve hepsini saygıyla anıyoruz. Atatürk'ün anıtına çirkin saldırıyı yapanların da en ağır şekilde cezalandırılmasını bekliyoruz."

Süreci sonuna kadar izlemeyi görev saydığımızı kamuoyu ile paylaşmaktayız”

BURAYI TIKLAYIN...MALATYA GÜNDEMİNİN VİDEO HABERLERİNE ULAŞIN...

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar