SON DAKİKA

“Atatürk çıkıncaya kadar İngilizleri tanrı olarak bilirdik”

A- A+

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Geçtiğimiz günlerde Hindistan Büyükelçisi’nin Malatya’ya yaptığı ziyarette çok önemli bir ifade kullandı. Büyükelçi ‘Biz sizden örnek alıyoruz. Biz sizin liderinizden örnek alıyoruz. Gazi Mustafa Kemal’den örnek alıyoruz. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk çıkıncaya kadar İngilizleri tanrı olarak bilirdik.’ İfadelerini kullandı” sözlerini kaydetti.

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Mercan Kolejinde düzenlenen Kariyer Günleri’nin konuğu olarak öğrencilerle bir araya geldi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, eğitimci olarak her zaman öğrencilerden gelen önerileri olumlu karşıladığını ve öğrencilerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Başkan Gürkan, “ Öncelikle sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Kariyer günlerine bugün bir zaman ayırdık. Bu zamanı ayırdığım için çok mutlu oldum. Neticede bugünün çocukları yarının büyükleridir. Bu toplumu yarın sizler yöneteceksiniz. Gelecek nesilleri sizler ne kadar iyi yetiştirirseniz geleceğinizden o kadar emin olursunuz” dedi.

 

Geçtiğimiz hafta Malatya’ya gelen Hindistan Büyükelçisinden Atatürk ile ilgili olarak dinlemiş olduğu sözleri öğrencilere aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,  “Geçtiğimiz günlerde Hindistan Büyükelçisi’nin Malatya’ya yaptığı ziyarette çok önemli bir ifade kullandı. Büyükelçi ‘Biz sizden örnek alıyoruz. Biz sizin liderinizden örnek alıyoruz. Gazi Mustafa Kemal’den örnek alıyoruz. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk çıkıncaya kadar İngilizleri tanrı olarak bilirdik. Kurtuluş Savaşı bitince İngilizlerin tanrı olmadığını anladık. Yani Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece Türkiye’nin kurtuluş savaşını başlatmadı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk dünyadaki mazlum milletlerin kurtuluş mücadelesi için bir ışık yaktı, rol oldu’ ifadelerini kullandı. Siz gençler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerlemeye devam edecek ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağınıza yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar