SON DAKİKA

Atlı cirit gösterisi ilgiyle izlendi

A- A+

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25. Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında düzenlenen Atlı cirit gösterisi ilgiyle izlendi.

 

Ata sporu Cirit müsabakaları Malatya’da renkli görüntülerle sonuçlandı.

25.Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında Yazıhan Atlı Cirit Spor Kulübü tarafından gösteri yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Nikah Salonu yanında yapılan cirit gösterisini Vali Hulusi Şahin ile birlikte vatandaşlar izledi.

Renkli görüntülerin yaşandığı cirit gösterisinde özellikle rakip sporcuların kendisine vurulmak üzere atılan cirit sopasını havada tutma anları heyecanla izlendi. Yine 7 davulcunun eşliğindeki cirit gösterisinde sporcuların, cirit sopası hedefinden kurtulmak için eğer boşaltma hareketleri de ilgi gördü.

Vali Hulusi Şahin, ata sporunun Malatya’da yaşatılıyor olmasının önemli olduğunu belirterek, bundan sonraki çalışmalarda cirit oyunlarına gereken desteklerin verileceğini ifade etti. Vali Şahin, cirit sporcularını tebrik etti.

 Cirit sporcusu Nihat Yıldız, vatandaşların ilgisinin çok önemli olduğunu ifade ederek, “Biz kendimizi halka sevdirdik, halkın gönlünde taht edinmişsek ne mutlu bize. At bir kültürümüzdür, at ir geleneğimizdir. Bu bir kültürdür, geçmişten gelen bir kültür olduğundan bugün insanlarımız gördüğünüz gibi herkes atlara biniyor. Dolayısıyla herkes çok mutlu. İnsanlara bu konuda biz yardımcı oluyoruz.” dedi.

Yazıhan Atlı Cirit Spor Kulübü Kaptanı Mert Güler, “Kendim 17 senedir ata biniyorum çocukluğumdan beri. Bu spora çok emek verdik Günümüze kadar bu sporu yaşatmaya çalıştık. Cirit sporunu Yazıhan ilçemizde Malatya’mızı temsil ederek oynuyoruz.  Ara ara il dışına, bazen uluslararası Katar gibi ülkelere gittik, sporcularımızı yolladık, gösteriler yaptık. Çok sevilen bir spor aslında. Eski çağda oynanan bir savaş oyunu. Günümüzde de çok iyi bir yere sahip.” dedi.

Cirit gösterisine çocuklar da yoğun ilgi gösterdi ve gösteri sonrası atlara bindiler.

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25. Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında düzenlenen Atlı cirit gösterisi ilgiyle izlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25. Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında düzenlenen Atlı cirit gösterisi ilgiyle izlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25. Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında düzenlenen Atlı cirit gösterisi ilgiyle izlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25. Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında düzenlenen Atlı cirit gösterisi ilgiyle izlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25. Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında düzenlenen Atlı cirit gösterisi ilgiyle izlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25. Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında düzenlenen Atlı cirit gösterisi ilgiyle izlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25. Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında düzenlenen Atlı cirit gösterisi ilgiyle izlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25. Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında düzenlenen Atlı cirit gösterisi ilgiyle izlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25. Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında düzenlenen Atlı cirit gösterisi ilgiyle izlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25. Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında düzenlenen Atlı cirit gösterisi ilgiyle izlendi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar