SON DAKİKA

Av. Dr. Güran Yahyaoğlu Adına Yaptırılan Anaokulu Açıldı

Av. Dr. Güran Yahyaoğlu Adına Yaptırılan Anaokulu  Açıldı
A- A+

2021 yılında protokolü imzalanan ve 2022 yılında yapımına başlanan 6 derslik kapasiteye sahip Avukat Dr. Güran Yahyaoğlu Anaokulu açılış töreni yapıldı.

Av. Dr. Güran Yahyaoğlu Anaokulu açılış törenine Merhum Av. Dr. Güran Yahyaoğlu’nun annesi Günil Yahyaoğlu,  Vali Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Vali Yardımcısı Gürkan Üçüncü, MEB Eski Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, MEB Strateji Geliştirme Başkanı Mehmet Fatih Leblebici, MEB İnşaat Emlak Genel Müdürü Umut Gür, Battalgazi Kaymakamı Erkan Savar, İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir ve vatandaşlar katıldı

Av. Dr. Güran Yahyaoğlu’nun öz geçmişinin okunmasını ardından konuşmasını gerçekleştiren Vali Hulusi Şahin, “Bugün burada kendisini tanıyamadık ama hayat dolu bir insanın bu dünyadan hızlı bir şekilde gelip geçtiğini öğrenmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Büyük bir zekâ ve çok özel bir karakter olduğunu öğrendik. Fakat ömrü kısaymış, iyilerin ömrü çok kısa oluyor. O süre zarfında ne yaptığınız çok daha değerli, Merhum Güran Bey vefat etti ama yazmış olduğu eseri yaşıyor, eserinden insanlar istifade ediyorlar. Adını taşıyan bu güzel Anaokulu da yaşayacak.  Malum 6 Şubat'ta çok büyük bir deprem yaşadık. Şehrimizde neredeyse her üç binadan bir tanesi kullanılamaz hale geldi ve bizler üstümüzde bir çatı olabilecek ne bulduysak onu kullanmak zorunda kaldık. Özellikle de okullarımızı kullandık. Bu okulların önemli bir kısmı hayırseverlerin yaptığı okullardı. Kimisi kendi adına, kimisi vefat etmiş bir yakını adına yaptırdıkları okullar depremde bizim sığınağımız oldu. Mesela Diniye Çalık İlkokulu, Mehmet Ali Aydınlar Fen Lisesi, Erman Ilıcak Fen Lisesi, Rıdvan Mertöz Ortaokulu gibi çok sayıda okulumuz hayırseverlerimiz tarafından yapılmıştı ve biz depremde oraya sığındık. Malatya’dan 11 bin insanı biz bu okullarda misafir ettik hala birkaç bin Malatyalı bu okullarda barınma hizmeti alıyorlar. Çocuklara eğitim verelim diye bir okul yapıyorsunuz ama öyle bir zaman geliyor ki o okul depremzedelerin de sığınağı oluyor.  Şimdi burada çok güzel bir anaokulu yapıldı. Merhum hem öğretim üyesi hem avukat hem de renkli kişiliği ile çok değerli bir insandı. Bu anaokulu İnşallah onun gibi daha nicelerinin yetişmesine vesile olacak. Güzel bir eseri kazandırdığınız için hayırsever Yahyaoğlu ailesine çok teşekkür ediyor, Merhuma da Allah'tan rahmet diliyorum. İnsanlar eserleriyle yaşıyor o da eserleriyle yaşayacaktır” dedi.

Konuşmanın ardından Vali Şahin, Merhum Av. Dr. Güran Yahyaoğlu’nun annesi hayırsever Günil Yahyaoğlu’na plaket takdim etti. Program Kurdele kesimi ve okulun gezilmesinin ardından sona erdi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar