SON DAKİKA

Bakan Özer, “Öğretmenler müthiş bir örneklik oluşturdular”

A- A+

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye’de yüz yüze eğitimin kesintisiz bir şekilde kararlılıkla devam ettiğini belirterek, “Öğretmenlerimiz hem maskeyle ders anlatma fedakarlığı gösterdiler hem de aşılanma oranlarıyla gerçekten Türk toplumuna ülkemizde müthiş bir örneklik oluşturdular.” dedi.

 

Malatya Valiliği’nde düzenlenen 'İl Eğitim Değerlendirme' toplantısına katılan Bakan Özer, toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamada bulundu.

 

Bakan Özer, 6 Eylül’den itibaren 2021-2022 eğitim-öğretim yılının başladığını ifade ederek,

-Kararlılıkla yüz yüze eğitime devam ediyoruz. 7 Şubat itibariyle de ikinci döneme başladık. Şu ana kadar hiçbir kesinti olmadan eğitim öğretime yüz yüze devam ettik. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun koordinasyonuyla süreci başarılı bir şekilde devam ettiriyoruz.” İfadelerini kaydetti.

 

Bakan Özer, “Öğretmenlerimiz hem maskeyle ders anlatma fedakarlığı gösterdiler hem de aşılanma oranlarıyla gerçekten Türk toplumuna ülkemizde müthiş bir örneklik oluşturdular. Sade Türkiye’de değil çoğu gelişmiş ülkede de yüz yüze eğitime kesintisiz bir şekilde devam eden ülkelerdeki öğretmenlerin aşılanma oranlarının çok üzerinde bir orana sahip oldular. Ben, Malatya’daki bütün öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Malatya’dan Türkiye’nin 81 ilinde fedakarlıkla görevini sürdüren öğretmenlerimize de teşekkürlerimi arz ediyorum. Öğrencilerimizde sürekli kurallara uyarak, maskeleriyle dersleri dinlediler. Bu fedakarlıklarından dolayı da hem öğrencilerimize hem de onları destekleyen ailelerimize çok teşekkür ederim.”  dedi.

 

Milli Eğitim Bakanı Özer, “Bugün Malatya’mız ve eğitimde son zamanlarda çok önemli başarılara imza atıyor. Malatya’da eğitimin mevcut durumunu masaya yatıracağız. Malatya’da eğitimin kalitesini nasıl daha artırırız, nasıl daha iyi noktaya taşıyabiliriz bunu değerlendireceğiz” ifadelerini kaydetti.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar