SON DAKİKA

Başkan sözünü unutmadı, en iyi parka O ismi verdi

Başkan sözünü unutmadı, en iyi parka O ismi verdi
A- A+

Başkan sözünü unutmadı, en iyi parka O ismi verdi

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nde karaciğer nakli olan ve 4 yıl süren karaciğer rahatsızlığından kurtulan Bolu Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar , Malatya’dan ayrılırken “Ben yeniden doğdum. Ben şimdi nasıl minnettar kalmam ki? Ben artık kendimi Malatyalı hissediyorum. Bir hemşehriniz olarak, bir Malatyalı olarak Malatya’yı her yerde tanıtacağım.” demişti. Recayi Çağlar, ilçesindeki bir parka Prof. Dr. Sezai Yılmaz ismini verdi.

-Komada gelmiş, yürüyerek gitmişti… 

4 yıl süren ve son anda koma halinde Malatya’ya getirilerek İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nde karaciğer nakli olan Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar  hastanede taburcu olurken,  “Bir Malatyalı olarak konuşmama başlıyorum. Sayın rektörüm, sayın başhekimim, Sayın Sezai hocam ve ekipleri, ben kendilerine gerçekten minnettarım. Ben 4 senedir karaciğerimi takip ediyorum. Daha önceden de vardı, ala 4 senedir, her 3 ayda bir hastaneye gidiyorum, orada takipteyiz. Oraya yatış yaptık nakil için. ‘Nakil olman gerekiyor’ dediler. 15 gün sonra konsey toplandı, ‘Biz bu nakili yapamayız. Kendine doktor bul’ dediler. Haydaaa. Düşünsenize benim durumumu. Ben Sezai hocamı duymuştum, Malatya’yı duymuştum. Ama ‘Uzak’ dediler bana. ‘Gidip-gelmen zor olur’ dediler. Halbuki ne uzağı, uçak şurada. Şuanda sağlığıma kavuştum. Benim esas diyeceğim şu; Malatya bu ekibin, Sezai hocanın değerini çok iyi bilmesi lazım.  Ben yeniden doğdum. Ben şimdi nasıl minnettar kalmam ki? Ben artık kendimi Malatyalı hissediyorum. Bir hemşehriniz olarak, bir Malatyalı olarak Malatya’yı her yerde tanıtacağım.” İfadelerini kaydetmişti.

-Görevinin başına döndü, Sezai hocayı unutmadı… 

4 yıl tedavi gördüğü Ankara’daki hastanenin “durumun çok kötüleşti, biz bu ameliyatı yapamayız” demesi üzerine araştırmaya girerek Prof. Dr. Sezai Yılmaz ismine ulaşan ve Bolu Valiliği döneminde tanıdığı dönemin Malatya Valisi Aydın Baruş’u arayarak Malatya’da getirilen, burada sağlığına kavuşun ve Yeniçağa Belediyesindeki görevinin başına dönen Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar, kendisini sağlığına kavuşturan Prof. Dr. Sezai Yılmaz ismini unutmadı.

Belediye Başkanı Recayi Çağlar, Yeniçağa Belediye Meclisi Ağustos Ayı 1'inci oturumunda Yeniçağa Gölü yanındaki parklara, ilçenin eski belediye başkanları ve önemli kişilerinin aralarında bulunduğu 7 kişinin adının verilmesi gündemine Prof. Dr. Sezai Yılmaz ismini de önererek ekletti. Meclis’te yapılan oylamada Prof. Dr. Sezai Yılmaz’ın ismi Bolu’nun Yeniçağa ilçesindeki Yeniçağa Gölü yanındaki en iyi parklardan birine verildi.

-Bir parti karşı çıktı… 

Prof. Dr. Sezai Yılmaz isminin parka verilmesine İyi Parti Yeniçağa İlçe Başkanı Mustafa Hendekçioğlu tepki göstererek sosyal medya hesabından   “Olmadı Recayi Başkan olmadı. Bu sana hiç yakışmadı. Yeniçağa ilçemizde gölün kenarında bulunan bu parka, senin şahsını ameliyat eden doktorun adını vermen yakışmadı. Yeniçağa ilçemize hizmet eden o kadar belediye başkanı ve bürokrat varken bu olmadı. Yaptığın iyi işleri her zaman takdir ederiz fakat yanlış yapınca dur demek hakkımız. Yeniçağa halkı bundan çok rahatsız. İnşallah bizi dinlersin bu yanlıştan dönersin” ifadelerini ileri sürdü.

-Başkan sert cevap verdi: “Dünyada ondan 1 veya 2 tane var, onun adını verdim” 

“Kendisini ameliyat eden doktorun adını parka verdi” eleştirilerine sert cevap veren Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar, “Prof. Dr. Sezai Yılmaz hoca, dünya çapında bir ilim adamı. Bu işin ehli olan dünyada ya 1 tane var ya 2 tane var. Böyle bir ilim adamının ilçemde isminin yaşamasını şu amaçla düşündük. Hem benim kendi ahde vefamı belirtmek için ismini koymak istedim hem de altında yatan düşüncem şu; Bolu'dan benim başıma gelen bu rahatsızlık, burada yaşayan başka bir vatandaşımızın da başına gelirse burada hoca ne düşünür? Bolu'da benim bir ismim var diye düşünür. Ona göre yardımcı olur. Hoca tabi ki hasta ayrımı yapmaz ama tabi ki bir farkı olacak bunun. Öyle değil mi? Ben bunu düşünerek yaptım. Başka bir art niyetim yok. Tutup da bir şarkıcının, türkücünün adını vermedim. Bir bilim adamının adını verdim. Şarkıcının ismini versem hiç tepki olmazdı” ifadelerini kaydetti.

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar