SON DAKİKA

“Battal müdür baskı gruplarına boyun eğmemiştir”

“Battal müdür baskı gruplarına boyun eğmemiştir”
A- A+

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Şube Başkanı Veysel Fırat, Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ın görevden alınmasına tepki göstererek, “Battal müdür baskı gruplarına boyun eğmemiştir. Kararlarını alırken her zaman eğitimin faydasını gözetmiş, bir zamanlar görünür olan bazı kişi ve kurumları görmezden gelerek doğru bildiğini yapmıştır. Önemli olan da buydu.” İfadelerini kaydetti.

 

Demokrat Eğitimciler Sendikası Şube Başkanı Veysel Fırat’in basın açıklaması şu şekilde;

“Battal Kanbay artık Malatya Milli Eğitim Müdürü değil. Başarısının veya başarısızlığının ölçülemeyeceği bir süre zaafında neyi görüldü, neyi görülmedi ya da ne istendi de neyi yapmadı bilinmez ama sonuçta Malatya’da eğitim, girdiği bir yoldan 1,5 yıl sonra çıkarıldı. Malatya sil baştan yeni bir yönetime adapte olmaya çalışacak. Açılmış dosyalar kapanacak, kapanan dosyalar açılacak, planlanan projeler güncellenecek, yine baştan başlamalar, yine alışma ve tanıma süreci, yine  ve yeni bir yola gireceğiz. Kaybolan yıllar ise Malatyalıların kazancı olacak.

Battal müdür baskı gruplarına boyun eğmemiştir. Kararlarını alırken her zaman eğitimin faydasını gözetmiş, bir zamanlar görünür olan bazı kişi ve kurumları görmezden gelerek doğru bildiğini yapmıştır. Önemli olan da buydu.

Zaten eğitim yönetimi çocuk oyuncağı olmuş. Herkesin parmağı eğitim yönetiminin içine girmiş. Bu değişlikler o parmakların hareket alanını artırınca o kadar parmak arasında ne yapabilirsin ki? En sonunda da görev değişikliğine uğrarsın.

Battal Kanbay’ın görevden alınarak yeni bir milli eğitim müdürünün atanmasında ki gaye kişileri memnun etmek mi yoksa Malatya’nın Eğitimini ihya etmek mi?  Bu sorunun cevabını Malatyalıların bilmesi lazım. Eğer Malatya’nın eğitimi düşünülerek alındıysa bu karar, bu kararı alana da bu kararın altına imza atan vekillerimize de teşekkür ediyorum. Yok eğer bu değişiklik kişileri memnun etmek için yapıldıysa, bu kararı alanı da bu kararın altına imza atan vekillerimizi de Malatya halkına havale ediyorum. Bir buçuk yıl içinde bir milli eğitim müdürünün ne başarısından ne de başarısızlığından bahsedemezsiniz. Değerlendirilmesi yapılamayan bir müdürün görevden alınması eğitim kaygısı taşımadığının ispatıdır.

KAFA AYNI KAFA OLUNCA SONUÇ AYNI OLUR

Kafa aynı kafa olduktan sonra nere gidersen git değişen hiç bir şey olmaz. Bizde de Malatya için karar verenlerin kafası böyle olduktan sonra yeni gelen müdürün de rahat çalışacağı kendini emin ellerde hissedeceği bir ortam bulamayacaktır. Daha 1,5 sene önce aynı kişilerin göreve getirdiği Battal Kanbay’ın aynı kişiler tarafından 1,5 sene sonra gönderildiğini izliyoruz. Emin olun bu kafa ile başarı elde edilmez. Bu kafa değişmezse eğitimde felsefe de değişmez, başarı da gelmez. Bakalım yeni göreve başlayacak milli eğitim müdürümüz rahat bırakılacak mı?”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar