SON DAKİKA

Belediyenin fabrikası 8 ülkeye ihracat yapıyor

Belediyenin fabrikası 8 ülkeye ihracat yapıyor
A- A+

Battalgazi Belediyesi bünyesinde hizmet veren Malatya Orman Ürünleri ve Mobilya Tesisleri Anonim Şirketi (MORMAŞ) Fabrikasının 47 ilde ticari faaliyet gösterdiği ve 8 ülkeye ise ihracat yaptığı belirtildi.

.
MORMAŞ tesislerinde incelemelerde bulunan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “ MORMAŞ’ın isminin tanınır hale gelmesine, devasa firmalarla yarışır bir konumda olması için arkadaşlarımızla ciddi bir çalışma başlattık. Tüm Türkiye’deki firmalara ve kuruluşlara imalatlarımızı sürdürüyor arkadaşlarımız. Amacımız ulusal bazda MORMAŞ’ı marka haline getirmek. Özellikle Irak bölgesinde arkadaşlarımız çalışmalar yaptılar. Bunun dışında farklı ülkelere de gönderimlerimiz oldu. Burada üretilen malzemeler Devlet Malzeme Ofisi üzerinden Türkiye’nin her tarafında pazarlanıyor. Arkadaşlarımız Suriye bölgesinde aldıkları siparişleri teslim etmek için imalatlarını gerçekleştiriyor. MORMAŞ’ın bölgeye rol model olması için herkes elinden geleni yapıyor. Önümüzdeki süreçte MORMAŞ’ın daha gelişmiş bir şekilde ulusal ve uluslar rası arenada ciddi söz sahibi bir firma yolunda ilerlemesi için gece gündüz demeden arkadaşlarımız çalışıyor.” İfadelerini kullandı. 


“Vatandaşımızın Talebine Göre Üretimler Yapıyoruz”


MORMAŞ’a kamu kurum ve kuruluşların güvenin duyduğunu ifade eden Başkan Güder, “Biz kamuda da aynı zamanda işler alıyor ve teslimatlar yapıyoruz. “2020 yılında meydana gelen depremden hemen sonra TOKİ tarafından konutlar yapılmaya başlandı. Bu konutların özellikle iç teşrifatının ahşap noktasında karşılanması adına MORMAŞ ciddi imalatlar gerçekleştirdi. 2023’te ise büyük depremi yaşadık. Yine bu depremin ardından da MORMAŞ ihtiyaçların karşılanması noktasında ciddi gayret sarf ediyor. Ayrıca Malatya’da oluşturulan konteyner kentlerinde iç teşrifatları için çalışmalar MORMAŞ tarafından yapılıyor. Vatandaşımıza da hizmet ediyoruz. Vatandaşımız aklından geçen mobilyayı buradaki yetkililere söylediğinde ona göre çizim yapılıyor ve biz vatandaşımızın hayal ettiği ürünü tasarlayıp teslim ediyoruz. Hem uygun fiyata hem de kaliteli ürünü kullanmasını sağlıyoruz. Kısa sürede de teslimatlar yapılıyor.” dedi.

MORMAŞ'ın şuanda 47 ilde mobilya satışı yaptığı, 8 ülkeye ise ihracat gerçekleştirdiği belirtildi.

bülten - malatyayenises 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar