SON DAKİKA

Belediyeye Bisikletle Gidip Gelecek

Belediyeye Bisikletle Gidip Gelecek
A- A+
Yeşilyurt Belediye Başkan adayı Alper Gürsoy, seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Malatya'nın yerel televizyonu olan ERTV'nin "Er Meydanı" programına konuk olan Gürsoy, moderatörlüğünü Fatih Avcı'nın yaptığı programa Gazeteci Burhan Karaduman ve Gazeteci Mahir Temur eşlik etti. Programda samimi cevaplar veren Gürsoy, seçilmesi durumunda gerçekleştireceği projeleri vatandaşlara aktardı.

Özellikle Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapılan ve depremde ağır hasar alan ve halen borcunu ödemeye devam eden Yeşilyurt konutları mağdurları için Gürsoy'un açıkladığı proje büyük ilgi gördü. Gürsoy, sürecin hukuki durumunu göz önünde bulundurarak, hiç kimseyi mağdur etmeden yapacakları sosyal konutlarla vatandaşların mağduriyetini gidereceklerini belirtti.

Gürsoy'un dikkat çeken bir diğer vaadi ise makam araçlarından çok bisikletle belediyeye gidip gelme sözü oldu. Seçilmesi durumunda makam araçlarına karşı olduğunu belirten Gürsoy, gençler için bisiklet yollarının artırılacağını da vurguladı. 

Gürsoy'un eğitim ve sağlık alanında yapmayı planladığı projeler de dikkat çekici. Kreşler, Halk Lokantaları, Gençlik Merkezleri, Kadın Dinlenme Merkezleri, Emekli Kıraathaneleri ve İstihdam Ofisleri açmayı taahhüt eden Gürsoy, sağlık alanında ise yeni sağlık merkezleri kuracaklarını ve psikolojik destek merkezleri ile bağımlılıkla mücadele ve rehabilitasyon merkezleri açacaklarını belirtti. Ayrıca, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile evde bakım hizmetlerinin iyileştirilmesi konusunda da çalışacaklarını aktardı.

Gürsoy'un tarım alanında çiftçilere destek sağlama ve hayvancılık ile ilgili projeleri de bulunuyor. Ayrıca, kültürel ve sportif faaliyetleri yaygınlaştırarak Malatya'nın tarihini, kültürünü ve turizm potansiyelini ön plana çıkarmayı hedeflediğini ifade etti. Yeni spor tesisleri yapacaklarını ve amatör spor kulüplerini destekleyeceklerini söyledi.

Gürsoy'un geçmişte Malatya'da yaşanan deprem sonrası verdiği hizmetler ve kararlılığı da vurgulandı. Kendisinin Malatyalı olduğunu ve şehre olan sevdasını dile getiren Gürsoy, Malatya'nın her zaman kendisine destek olduğunu ve asla terk etmeyeceğini ifade etti.
Gürsoy, geç açıklanan adaylığının sorulması üzerine de, "çalışarak o arayı kapattığını" belirtti ve kararlılığını bir kez daha vurguladı.
Alper Gürsoy'un samimi cevapları ve vaatleriyle dolu olan Er Meydanı programı, Malatyalılar tarafından büyük ilgiyle takip edildi ve seçim kampanyasında önemli bir dönemeç olarak kaydedildi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar