SON DAKİKA

"Benim gördüklerimi her halde devlet görüyordur”

A- A+

Malatya’da geçmişte özel dershane yöneticiliği yapan, şu anda da Malatya ve bölge de özel okul ve kurs yöneticiliği yapan Eğitimci Hasan Özkan, “Malatya’da kurs sayısı resmi olanın 2 katından fazla kaçak var. Merdiven altı kurs inanılmaz arttı” diyerek, gerekli önlemin alınmadığına vurgu yaptı. Özkan, FETÖ’nün halen eğitimde etkin olduğuna da işaret ederek, “Halen eğitim öğretimi 3.5 soysuzun elinden alamıyorlar. Eğitimi halen birilerinin tezgahından çıkartamıyorla” ifadelerini kaydetti. 

Eğitimci Hasan Özkan, Malatya’da yayınlanan ERTV’de Hülya Kaya’nın hazırlayıp sunduğu “Güne Bakış” programında kaçak kurslar ve FETÖ’nün eğitimde halen etkin oluşuna yönelik açıklama ve iddialarda bulundu.

-“Benim gördüklerimi her halde devlet görüyordur”

Eğitim de halen FETÖ etkisinin olduğunu iddia eden eğitimci Haksan Özkan, “Benim gördüklerimi her halde devlet görüyordur. Halen eğitim öğretimi 3.5 soysuzun elinden alamıyorlar. Eğitimi halen birilerinin tezgahından çıkartamıyorlar. Türkiye’de de böyle, Malatya’da da böyle. Bakıyorlar görmüyorlar, duyuyorlar eşitmiyorlar. Halen tezgah var.” İfadelerini ileri sürdü.

-“Merdiven altı kurs inanılmaz arttı”

Malatya’da merdiven altı kaçak kurs sayısında önemli artışların olduğuna işaret Özkan şunları söyledi, “Merdiven altı özel okulumuz var mı? Ben yok diye düşünüyorum.  Şu anlamda yok diye düşünüyorum; kaçak olma ihtimali yok, yani öğrenci diploma alma zorunda, evrak alma zorunda. Bundan dolayı asgari yeterliliği lazım yani. Ama merdiven altı kurs inanılmaz arttı. Resmi olanın misli misli fazlası. Ama okullar bahçesi olmak zorunda, yağın merdiveni olmak zorunda. Laboratuvarı olmak zorunda, spor salonu olmak zorunda, kadrosu olmak zorunda.  Okullarda kaçak yok, şu anda özel okullarda derste var.”

-“Bunu Milli Eğitim görmüyor mu, duymuyor mu?”

Eğitimci Hasan Özkan, “Malatya’da kurs sayısı resmi olanın 2 katından fazla kaçak var.” açıklaması üzerine Hülya Kaya, “Milli eğitim bunu bilmiyor mu, duymuyor mu, niye buna karşı bir önlem almıyor? Siz vergisini veriyorsunuz” sorusunu yöneltti. Özkan; “Kayıtlı olmayana dokunmuyor.” cevabını verince Kaya, “Siz o zaman niye kayıtlı oluyorsunuz” sorusunu yöneltti. Özkan ise bu soruya “Halen namuslu olmaya gayret ediyoruz” şeklinde yanıt verdi. 

-“Milli Eğitim Müdürüne çağrı da bulunmayın, çünkü…”

Gazeteci Hülya Kaya’nın kaçak kurslar için, “Burada Milli Eğitim Müdürüne çağrıda bulunuyoruz” sözlerini yarıda kesen Hasan Özkan, “Lütfen çağrıda bulunmayın, önce bana gelirler. Şaka demiyorum, vallahi önce bana gelirler.” esprisini yaparak, Milli eğitim Müdürlüğü’nün kayıt dışı kurslarla mücadele yerine kayıtlı olan kurslarla ilgilendiğini vurguladı. 

-“Artık tuz kokmaya başlamışsa yapacak bir şey yok”

Eğitimci Özkan, kaçak kurslar için  “Zamanı geldiğinde illaki müdahale ederler” derken “Artık tuz kokmaya başlamışsa yapacak bir şey yok. Gördüğümüz doğruyu söylüyoruz, hani Reşat Nuri Gültekin’in bir sözü var, ‘Türk milleti belki alim değil, ama ariftir’ diyor. İrfanı vardır. Bizde irfanımızla söylüyoruz. Şuanda da doğru gitmeyen şeyler var” ifadelerini sözlerine ekledi. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

  • Süleyman Özerol (1 yıl önce)
    -Milli eğitim Müdürlüğü’nün kayıt dışı kurslarla mücadele yerine kayıtlı olan kurslarla ilgilendiğini- vurguladı. Galiba Milli Eğitim otuz yıl öncekinden de geride. İstiklal Marşında elini götüne verip sigara içenlerin Mehmet Akif'-i ilkokulda -anmadılar- diye şikayetini soruşturuyorlardı. -Fesatçılık yapmayın- dediğimde de beni '-bölücülük'-le cezalandırdılar. Milli Eğitimin, '-mili'- değil dinsel bir yapıya büründürülerek hareket edildiği gerçeğini elbette kendileri de bilir.
    0
    0
    Yanıtla
Çok okunanlar