SON DAKİKA

“Bir Hayaliniz Olsun"

“Bir Hayaliniz Olsun
A- A+

İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğine konuk olan Malatya Valisi Aydın Baruş, meslek hayatındaki deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. 

Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Gündoğdu, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Mehmet Ilkım ve Doç. Dr. Yalın Aygün, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Program Spor Bilimleri Fakültesi Tanıtım Filminin gösterimiyle başladı.

Açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Spor Bilimleri Fakültesinin dinamik, heyecanlı ve başarılı öğrencilere sahip olduğunu belirterek fakülte öğrencilerinin tecrübe sahibi önemli kişilerle buluşturulmasından büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade etti. Rektör Kızılay, katılımlarından dolayı Malatya Valisi Sayın Aydın Baruş’a ve programda emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Gündoğdu konuşmasında Malatya Valisi Aydın Baruş’a programa katılımlarından dolayı teşekkür etti. Dekan Gündoğdu, kariyer hedeflerini planlama ve sürdürmeleri anlamında fakülte öğrencilerini çok kıymetli bir kişilik ve kimlikle buluşturmalarından son derece mutlu ve memnun olduğunu ifade etti.

“Tecrübeden Yararlanarak Yola Çıkıldığında İsabetli Kararlar Alma Şansı Artar”

Vali Aydın Baruş, üst yönetimde yer alan biri olarak başarının sırrını şu şekilde anlattı: “Ortada bir başarı varsa bu ekip işidir. Kişiler tek başına başarılı olamazlar. Ekip olabilirseniz, birlikte hareket edebilirseniz, iyi bir iş birliği yapabilirseniz bazıları ön plana çıkabilir ama neticede o başarı sorumluluğu üstlenen tüm ekibin olur.” Başarıyı yakalamada ekip ruhu ile mütevazı ve çözüm odaklı olmanın büyük öneme sahip olduğunu ve bunların beraberinde başarıyı getireceğini ifade eden Vali Baruş, tecrübeden yararlanarak yola çıkıldığında ise isabetli kararlar alma şansının artacağını belirtti. Meslek hayatında kendine mütevazılığı prensip edindiğini vurgulayan Vali Baruş, “Siz başarınızdan dolayı başkasına karşı üstünlük taslamadan başarının ardındaki faktörleri açıklayarak kendinizi mütevazı bir konuma koyarsanız toplum sizi takdir edecektir. Ben, başarımı buna borçluyum.” dedi. Yaşanılan olumlu ve olumsuz olayların bir tecrübe olduğunu belirten Vali Baruş, asıl önemli olan noktanın bundan nasıl ders alınıp yola devam edileceği olduğunu dile getirdi.

“Bir Hayaliniz Olsun. Bunlara Ulaşmak İçin Elinizden Geleni Yapın”

Son olarak gençlere tavsiyelerde bulunan Vali Aydın Baruş şunları söyledi: “Bir hayaliniz olsun. Bunlara ulaşmak için elinizden geleni yapın. Başarılarınızla kendinizi ispatlayın. Bazen gençlerimizin kafasında umutsuzluk oluyor. Size tavsiyem çok çalışın ve dürüst olun çünkü görevini iyi yapan insanlara ihtiyaç var. Bunu yaparsanız mutlaka iyi bir yere gelirsiniz.”

Programda ayrıca öğrencilerin sorularını yanıtlayan Vali Aydın Baruş’a etkinlik sonunda Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay tarafından plaket ve çiçek takdim edildi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar