SON DAKİKA

Bir valinin veda gözyaşları….

A- A+

Valiler Kararnamesi ile Malatya Valiliğinden Isparta valiliğine atanan Vali Aydın Baruş kentteki son resmi programında kürsüde konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı. Vali Baruş, ayakta alkışlandı.

Valiler Kararnamesi ile Isparta valiliğine atanması nedeniyle Malatya’daki son resmi töreni olarak 9. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarının açılışına katılan Vali Aydın Baruş, burada veda konuşması yaparken gözyaşlarına hakim olamadı.

Malatya’ya ise Batman Valisi Hulusi Şahin atandı.

Vali Baruş, çok duygusal bir insan olduğunu belirterek, gözyaşlarını tutamazken, görev yaptığı sürede meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki 24 Ocak depremi ve ardından yaşanan pandemi sürecini Malatyalılarla birlikte atlatmaya çalıştıklarını ifade etti.

Vali Aydın Baruş, veda konuşmasını yaparken gözyaşlarına hakim olamayarak, “Son söz olarak bir veda mesajı niteliğinde şu sözleri söylemek istiyorum. Öncelikle beni onure eden ve layık olmadığım övgüleri dizen Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. -Sizlerden özür diliyorum ben, duygusal bir insanım, Çok değerli Malatyalılar, Malatyaları ne kadar çok sevdiğimi bu gözyaşlarımda lütfen anlayınız. Her kamu görevi bir nöbettir. Biz de bu nöbet esnasında elimizden geleni yapmaya gayret gösterdik. Tabi ki bu kadim şehirde bu güzel insanlara hizmet etme fırsatını bana veren Sayın Cumhurbaşkanımıza çok çok teşekkür ediyorum. Yine ülkemizin güzel bir köşesinde yeni bir göreve beni layık gören sayın cumhurbaşkanımıza bir kez daha minnetlerimi ifade etmek istiyorum. Malatya’da zorlu günler geçirdik. Deprem oldu, Pandemi oldu ama, Malatya insanı daima yanımızda oldu, birlik olduk. Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, İlçe Belediye Başkanlarımız tüm Kamu idaresinde çalışan arkadaşlarımız hep birlikte Malatya’nın, Malatya insanının bu zorlu günleri atlatması için çalıştık. İnşallah Malatya insanını hafızasında, gönlünde güzel bir yer bırakmışızdır. Allah Malatya’nın ve Malatyalıları yardımcısı olsun.” ifadelerini kaydetti.

Valiler Kararnamesi ile Malatya Valiliğinden Isparta valiliğine atanan Vali Aydın Baruş kentteki son resmi programında kürsüde konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı. Vali Baruş, ayakta alkışlandı.

Vali Aydın Baruş’un konuşmasından sonra  sahnedeki tören esnasında Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,  “Sayın Valim Mevlan’a diyor ki; ‘Her gün bir yerden göçmek ne iyi. Her gün bir yere konmak ne güzel. Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş. Dünle beraber gitti, cancağızım, Ne kadar söz varsa düne ait. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.’ Önemli olan donmadan, bulanmadan akıp itme hadisesidir. Siz burada bulanmadan, anlınızın açıklığı ile yüzünün akıyla, Malatya’ya güzel hizmetler yaparak gidiyorsunuz. Allah yolunuzu açık eylesin. “ ifadelerini kaydetti.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar