SON DAKİKA

Bu bilimsel başarı Nobel Ödülünü Malatya’ya getirecek!..

Bu bilimsel başarı Nobel Ödülünü Malatya’ya getirecek!..
A- A+

Nobel Ödülü’nün Malatya’ya getirilmesi için dünya çapında ses getirecek olan büyük akademik ve bilimsel çalışmalar yürütülüyor. Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne önce İŞKUR üzerinden 6 aylık işçi olarak alındı, sonra “temizlik işçisi” olarak 4/D statüsünde kadrolu kamu işçisi oldu, ardından özel şartnameli ilan ile 1 yıl geçmeden 4/B statüsünde devlet memuru oldu. Bu hızla kalmadı, üniversitenin verdiği “saç bakımı ve güzellik uzmanı öğretim görevlisi” ilanına özel sertifikaları ile kabul edilen tek kişi oldu.  İnsanların doktorasını ve yüksek lisansını bitirmekte zorlandığı 3 yılda gerçekleşen böyle bir başarı Nobel Ödülüne aday olmayı, hatta Nobel ödülünü almayı hak ettiriyor. Böyle bir Nobel Ödülü, kimya dalındaki akademik çalışmaları ile Nobel Ödülünü almış olan Prof. Dr. Aziz Sancar’ın bilimsel çalışmasını gölgede bile bırakıyor.

 

-Olağanüstü bu performans için YÖK Binasının önüne heykeli dikilmeli

 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, hemen bu elemanın bilim dünyasının ufkunu açmış olmasından ve yıllarca doktora ve yüksek lisans çalışması yürütün binlerce gence örnek olacağından dolayı YÖK binasının girişine heykelini diktirmeli, aksi takdir de Türkiye’deki akademik çalışmalara gölge düşürülmüş olur. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, bilim dünyasına kazandırılmış olan bu özverili akademik başarıyı mutlaka kutlamalı, tebrik mesajı Malatya’nın cadde ve sokaklarında afiş olarak asılmalı.  Bu olağanüstü örnek performans doktora tezi olarak da üniversitelerde araştırma konusu yapılmalı.

 

 

 

-Üniversiteye İŞKUR’la başladı, işçi oldu, memur olarak kadro aldı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi açıldığında 6 aylık süre ile buraya İŞKUR’un Toplum Yararına Programlar (TYP) üzerinden işçi çalıştırıldı. Bu alınan işçilerden birisi E.D., 1 Aralık 2018 tarihinde Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne temizlik işçisi olarak alındı. E.D., daha sonra Malatya Turgut Özal Üniversitesin sürekli işçi kadrosuna 4/D statüsünde “Temizlik işçisi” olarak alındı ve 23 Ağustos 2019 tarihinde resmi girişi yapıldı.  E.D, “önlisans mezunu” olarak Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin yayınlamış olduğu “4/B-Sözleşmeli Personel (Memur) Alım İlanı”ndaki 2 nolu “Büro Personeli” özelliklerini taşıyan tek kişi olarak “sözleşmeli memur” oldu ve 10 Haziran 2020 tarihinden itibaren memur olarak görev yapmaya başladı.

 

BELGEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ:

https://personel.ozal.edu.tr/wp-content/uploads/sites/112/2020/06/4-B-S%C3%96ZLE%C5%9EMEL%C4%B0-PERSONEL-ALIMI-%C4%B0LANI-DE%C4%9EERLEND%C4%B0RME-SONUCU.pdf

 

BELGEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ:

https://ozal.edu.tr/wp-content/uploads/2019/08/S%C4%B0TEDE-YAYINLANACAKLAR-1-1.pdf

 

 

-Öğretim Görevlisi için şartları taşıyan tek aday oldu

Üniversite içinde 2.5 yılda hızlı bir yükseliş gösteren E.D., Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin Resmi Gazete’nin 23 Ekim 2021 tarihli sayısında yayımlanan “Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Uzmanı” anabilim dalına 4. derecedeki “Öğretim Görevlisi” için istenen şartları taşıyabilen tek aday oldu ve 19 Kasım 2021 tarihindeki sınava tek aday olarak ilan edildi.

 

BELGEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ:

https://personel.ozal.edu.tr/?p=8211

 

 

-“Yaşlılarda saç ve tırnak sağlığı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak” Belgesi …

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin Resmi Gazete’nin 23 Ekim 2021 tarihli sayısında yayımlanan “Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Uzmanı” anabilim dalına “Öğretim Görevlisi” alınması ilanında aranan nitelikler şu şekilde; “Güzellik ve Saç Bakım Öğretmenliği veya Sağlık Yönetimi lisans mezunu olmak, Trikolojiye Giriş ile Nütrisyon ve Saç Sağlığı sertifiklarına sahip olmak. Alanında en az 2 yıl deneyime sahip, yaşlılarda saç ve tırnak sağlığı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.”

 

BELGEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ:

https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2021/10/20211023-4-13.pdf

 

 

 

-Memur olurken kabul edilen şartları…

E.D.’nin Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin 21 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanan 4/B sözleşmeli personel alım ilanında sözleşmeli memur olduğu şartlar ise şu şekildi:

“-Önlisans

-Büro Hizmetleri ve Sekreterlik ile Sosyal Hizmetler bölümlerinden mezun olmak

-Online Anket kullanımı (Google Forms), Kurumsal Yazılı İletişim Teknikleri Sertifikalarına sahip olmak,

- Mikro Programıyla Ön Muhasebe İşlemleri Sertifikası sahibi olmak,

- Word ile Akademik Döküman (Tez Hazırlama Sertifikası sahibi olmak,

-MEB onaylı Bilgisayar İşletmenliği (en az 160 saatlik ),

-Deri, Cilt ve Hüsnü-Hat Kurs Belgelerine sahip olmak

- Alanında en az üç yıl çalıştığını SGK hizmet dökümü ile belgelemek

-Kamuda en az bir yıl çalıştığını SGK hizmet dökümü ile belgelemek

- 25-40 yaş arasında olmak

- 2018-2019 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93 60 ve üzeri puan almış olmak.”

 

BELGEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ:

https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2020/05/20200521-4-7.pdf

 

 

-Türkiye’ye Nobel Ödülünü getirebilecek önemli sertifika ve belge bunlar

Ortaya çıkan tablonun “bilimsel bir başarı olması” nedeniyle Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar’ın öğretim görevliliği için istenmiş olan “Yaşlılarda saç ve tırnak sağlığı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak” belgesi ile “Trikolojiye Giriş ile Nütrisyon ve Saç Sağlığı sertifikalarını” akademik çalışmalara örnek olması nedeniyle çerçeveletip YÖK Girişine asacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bazı belgelerin Türkiye’de  ikinci örneğinin olmadığı belirtiliyor.  Söz konusu belgelerin Türkiye’ye Nobel Ödülünü getirebilecek olan çok önemli, olağanüstü akademik çalışmalar olduğu bildiriliyor. Nobel Ödülü Belgesine; “Yeni mezun olduğu halde 2 yıllık deneyimini  bilimsel başarıyla gerçekleştirmiştir” ifadesinin de yazılması bekleniyor.

 

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar