SON DAKİKA

Büyükşehir Meclisi, imar gündemi ile Nisan ayını kapattı

A- A+

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı son toplantısında gündemdeki imar konuları görüşülerek karara bağlandı.

Meclis Başkan Vekili Selim Pilten başkanlığında toplanarak gündem ki maddeleri görüştü.

 

Meclis toplantısında; Kale ilçesinin Mahmutdursun Mahallesindeki 635 nolu parselin Konut, Ticaret alanı, kamu hizmet alanı, park alanı, otopark alanı ve imar yolu olarak düzenlenmesini içeren teklif oy birliği ile kabul edildi. Alanın bir önceki planında spor alanı ve Pazar alanı bulunduğu, yeni düzenlemede bu iki alanın çıkartıldığı görüldü.

 

Pütürge ilçesinin Tepehan Mahallesindeki TOKİ’ye ait alanın bir kısmının konut alanı, bir kısmının ise park alanı olarak planlanmasını ve bu alanın doğusundan 12 metrelik taşıt yolu planlanmasını içeren teklif kabul edildi.

 

Yeşilyurt ilçesinin Koyunoğlu Mahallesindeki mevcut Abdulkadir Eriş İlkokulu’nun bulunduğu alanın mevcut imar planındaki ‘İlköğretim, ortaokul ve anaokulu tesis alanı” fonksiyonunun ‘Lise, ilköğretim ve ortaokul tesis alanı’ olarak değiştirilmesi teklifi kabul edildi.

 

Yürürlükteki imar planında bitişik nizam 6 kat yapılaşma koşullu ‘Ticaret alanı’ fonksiyonuna sahip Battalgazi ilçesi Saray Mahallesi, (eski belediye binasını arkasında deprem sorasıda yıkılan bina) 48 ada 347 numaralı parsele emsali sabit kalmak koşulu ile ‘Bodrum ve zemin katlar tamamen doldurulacaktır’ şeklinde plan notu eklenmesini içeren teklif kabul edildi.

 

Battalgazi ilçesi Dernek Mahallesi 6121 ada 2 nolu parseldeki caminin bulunduğu alan fonksiyonu değiştirilmeden Batı, Doğu ve Kuzey cephe mesafelerinin 10 metreden 5 metreye düşürülmesini uygun gören komisyon raporu da kabul edildi. Bahse konu değişiklik şu şekilde aktarıldı, “yapılan incelemelerde; Battalgazi ilçesi, Dernek Mahallesi 6121 ada 2 no.lu parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında İbadet Alanı(cami) fonksiyonu olarak planlı olup çekme mesafeleri 10 metre olarak belirtilmiş fakat bahse konu parselin cephe aldığı 10 metre imar yoluna cepheli parsellerin çekme mesafeleri incelendiğinde, bahse konu parselin çekme mesafelerinin kent siluetine olumsuz etki edeceği anlaşılmaktadır. Bahse konu parselin İbadet Alanı (cami) fonksiyonu değiştirilmeden; Batı, Kuzey ve Doğu cephelerinin çekme mesafelerinin 10 metreden 5 metreye düşürülmesi komisyonumuzca uygun görülmüştür.” denildi.

Meclis’te Hekimhan ilçesi Deveci, Aşağı Saz, Yukarı Saz, Saraylı, Dikili mahalleleri grup yolunun mera vasfında kalan bölümünün tahsis amacının değiştirilerek Malatya Büyükşehir Belediyesine tahsisi hakkındaki Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığının teklifi incelenmek üzeri komisyona havale edildi.

Meclis, Mayıs ayı oturumlarını 10 Mayıs’ta başlamasına karar vererek,  Nisan ayı çalışmalarını tamamladı.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

[caption id="" align="alignnone" width="945"]Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı son toplantısında gündemdeki imar konuları görüşülerek karara bağlandı. Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı son toplantısında gündemdeki imar konuları görüşülerek karara bağlandı.[/caption]

 

 

 

 

Battalgazi ilçesi Dernek Mahallesi 6121 ada 2 nolu parseldeki caminin bulunduğu alan fonksiyonu değiştirilmeden Batı, Doğu ve Kuzey cephe mesafelerinin 10 metreden 5 metreye düşürülmesini uygun gören komisyon raporu da kabul edildi

Battalgazi ilçesi Dernek Mahallesi 6121 ada 2 nolu parseldeki caminin bulunduğu alan fonksiyonu değiştirilmeden Batı, Doğu ve Kuzey cephe mesafelerinin 10 metreden 5 metreye düşürülmesini uygun gören komisyon raporu da kabul edildi

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar