SON DAKİKA

Büyükşehir yol açmak için TCDD'den yol kiraladı

A- A+

Ergenekon Köprüsü ile Sivas yolu arasında yapılan Anayurt Bulvarının açılması için Şeker Fabrikasına ait siloların geri çekilmesi mümkün olmayınca, TCDD’den demiryolu kenarındaki boşluk kiralandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Ergenekon Köprüsü ile Sivas yolu arasında demiryolu güzergahı kenarında Temmuz 2020’de hizmete açtığı Anayurt Bulvarı’nın açılması esnasında Malatya Şeker Fabrikasının büyük silolarının geriye çekilmesinin mümkün olmaması üzerine, TCDD’nin demiryolu kenarındaki boş alanının arsa olarak kiralanarak yolun genişletildiği belirtildi.

-Büyükşehir kira parası ödeyecek

TCDD’nin demiryolu kenarındaki boşlukların Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yolu katılması nedeniyle ilk etapta 2 yıllık bir kiralama protokolü imzalanacağı kaydedildi. Malatya Büyükşehir belediyesinin TCDD’ye 2 yıllık yol kirası için toplamda 14 bin TL ödeme yapacağı öğrenildi.

Söz konusu kiralama protokolünün yapılması için 15 Nisan 2022 tarihli Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde karar alındı. Karar özeti şu şekilde; “Mülkiyeti TCDD’na ait Yeşilyurt ilçesi İnönü Mahallesinde (Tapunun Karakavak Mahallesi) bulunan 763 nolu parselin kısmen Belediyemiz tarafından yol olarak kullanılmak üzere 2 yıl süreyle kiralanmasına, imzalanacak protokol için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesine oy birliği ile karar verildi.”

Ergenekon Köprüsü ile Sivas yolu arasında yapılan Anayurt Bulvarının açılması için Şeker Fabrikasına ait siloların geri çekilmesi mümkün olmayınca, TCDD’den demiryolu kenarındaki boşluk kiralandı. Ergenekon Köprüsü ile Sivas yolu arasında yapılan Anayurt Bulvarının açılması için Şeker Fabrikasına ait siloların geri çekilmesi mümkün olmayınca, TCDD’den demiryolu kenarındaki boşluk kiralandı. Ergenekon Köprüsü ile Sivas yolu arasında yapılan Anayurt Bulvarının açılması için Şeker Fabrikasına ait siloların geri çekilmesi mümkün olmayınca, TCDD’den demiryolu kenarındaki boşluk kiralandı. Ergenekon Köprüsü ile Sivas yolu arasında yapılan Anayurt Bulvarının açılması için Şeker Fabrikasına ait siloların geri çekilmesi mümkün olmayınca, TCDD’den demiryolu kenarındaki boşluk kiralandı.

 

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar